Hudební zprávy

Náhledový obrázek k článku Čerstvé (z)boží: Čekání na debutové album Donnie Darko končí

Čerstvé (z)boží: Čekání na debutové album Donnie Darko končí

Jedna z nejzajímavějších tuzemských progresivních rockových kytarovek, plzeňsko‑pražská skupina Donnie Darko, po sedmi letech na scéně konečně dotáhla prvotinu.

Náhledový obrázek k článku Nově na Hithitu: Fotky LP, Stinga, ZZ Top a Davida Byrna či vstupy na Metronome a Rock for People Concerts

Nově na Hithitu: Fotky LP, Stinga, ZZ Top a Davida Byrna či vstupy na Metronome a Rock for People Concerts

Děkujeme za vaši podporu v kampani na Hithitu. Záchrana Headlineru se zdá být na dobré cestě. Proto jsme pro vás připravili další odměny, které jsou zároveň velkým koncertním přáním do roku 2021.

Náhledový obrázek k článku RECENZE: Smutný Bruce Springsteen našel na smutném albu sílu i naději

RECENZE: Smutný Bruce Springsteen našel na smutném albu sílu i naději

Letter To You ale může fanoušky zaskočit. Jde totiž o album plné smutku a smíření se s koncem, který je na obzoru, píše Jarda Konáš.

Náhledový obrázek k článku Sebastian: Zrovna jsem čistil pece, když mi zavolali, že mě hrají rádia

Sebastian: Zrovna jsem čistil pece, když mi zavolali, že mě hrají rádia

Jak se kluk z Liberce stal nejhranějším českým umělcem? A jak těžké je na rychlý úspěch navázat? Nebývale otevřený rozhovor se Sebastianem připravila Šárka Hellerová.

Náhledový obrázek k článku Nové odměny na Hithitu: Podepsané vinyly Dusilky, fotky Rolling Stones, Masakry a mnohem víc...

Nové odměny na Hithitu: Podepsané vinyly Dusilky, fotky Rolling Stones, Masakry a mnohem víc...

Děkujeme za vaši podporu v kampani na Hithitu. Záchrana Headlineru je teprve v půli cesty. A protože bez vás to tentokrát opravdu nedáme, připravili jsme řadu nových odměn. Podívejte se jaké.

Náhledový obrázek k článku Kdo jsou naděje českého blues?

Kdo jsou naděje českého blues?

Nejen díky oceňovanému festivalu Blues Alive se u nás blues daří. Šárka Hellerová promluvila s nadějemi žánru Foxy Mama a The PeaNuts.

Náhledový obrázek k článku OK BOOMER vs. Forest Blunt. Překládáme současný rap do češtiny

OK BOOMER vs. Forest Blunt. Překládáme současný rap do češtiny

V introspektivní písni se rapper Forest Blunt vyznává z pocitů z rozchodu. Lásku přirovnává ke střelné zbrani, ale upozorňuje, že on osobně nosí střelnou vestu, aby jej nijak nezasáhla.

Náhledový obrázek k článku Seriál Slavíci: Golemova labutí píseň (2007)

Seriál Slavíci: Golemova labutí píseň (2007)

Rok 2007 nezačal dobře. 28. ledna se v Jevanech zastřelil Karel Svoboda. Český bulvární tisk měl hody - jeden z deníků měl v průběhu roku 2007 skoro sto vydání s titulními stránkami, které se zabývaly až neuvěřitelnými detaily o životě a smrti nejúspěšnějšího českého skladatele.

Náhledový obrázek k článku Tip z Feedbacku: Moonshye, to je veliká krása

Tip z Feedbacku: Moonshye, to je veliká krása

To je veliká krása, nestydím se říct, že mi to učarovalo. Moonshye je písničkářka s kytarou, která vyrůstala v Beskydech a nějakou dobu žila v Polsku. Nyní je zpět doma a připravuje debutové album. Více v rubrice Feedback.

Náhledový obrázek k článku Recenze: Škwor nezvedá prst z pódia, ale stojí dole mezi lidmi

Recenze: Škwor nezvedá prst z pódia, ale stojí dole mezi lidmi

Po třech letech vydává Škwor nové album. Slovo nové je možná zbytečné. Ano, jsou to nové písně, ale rukopis kapely se po hudební stránce neliší od toho, co jsme od nich slyšeli na předchozích nahrávkách.