Obrázek k článku VIDEO: Vyhrocené emoce? Vanua2 a Zofie z Mydy se potkali v rozchodovém songu
| boi | Foto: Misha Pekárek

VIDEO: Vyhrocené emoce? Vanua2 a Zofie z Mydy se potkali v rozchodovém songu

Duet skupiny Vanua2 a Zofie Dares vzniknul na songwriting campu. Hudebníky k sobě přiřknul los. Pod produkcí je podepsaný talentovaný Enthic.

Tématem singlu, který avizuje připravované debutové album Vanua2, je rozpad vztahu. Minimalistický klip k němu natočil režisér Misha Pekárek. Kapela jím anoncuje křest dvou EP, které natočila během covidu, plánovaný je na pátek 29. dubna do pražské Malostranské Besedy. Kmotry budou zpěvačka Bára Poláková a režisér Vladimír Michálek.

Píseň Two Of Us vznikla během songwriting session hudebního labelu BrainZone. „Ten den nás vylosovali ke vzájemné spolupráci. Se Zofii a Enthicem jsme se potkali vůbec poprvé. Skládání nám šlo tak dobře, že písnička byla v podstatě hotová během několika hodin. Rovnou jsme ji točili do stop. Většina z nich, včetně zpěvů, se nakonec použila do finální nahrávky,“ říká zpěvák Yannick Tevi. 

Píseň pojednává o rozchodu dvou lidí. Protože v sobě má vyhrocené emoce, přišlo hudebníkům přirozené pojmout ji jako duet. „Hned po prvním poslechu nám bylo jasné, že hlasy Yannicka a Zofie k sobě skvěle padnou,“ dodává baskytarista Vojtěch Říha. Zároveň skladba započala další spolupráci s producentem Enthicem, který byl dosud spojovaný hlavně s hiphopovou scénou. „Myslím si, že se nám podařilo zajímavě skloubit jeho elektronický a současný pohled na hudbu s naším stylem, která čerpá inspirace z rocku, popu, soulu i reggae,“ říká o emotivní písni Říha.