Obrázek k článku Takhle bude znít letošek. BBC Sound of 2022 vyhrála zpěvačka PinkPantheress
| Ondřej Horák | Foto: Brent McKeever

Takhle bude znít letošek. BBC Sound of 2022 vyhrála zpěvačka PinkPantheress

Rádio BBC každý prosinec vybírá 10 hudebních talentů, které by měli ovládnout následující rok. Vítězkou BBC Sounds of 2022 je dvacetiletá zpěvačka z Londýna, která si říká PinkPantheress. Do hry vrací jungle a drum and bass.

Panel hudebních kritiků a profesionálů předpovídal budoucnost již podvacáté, za sebou mají trefy, jako jsou Adele, Sam Smith, Michael Kiwanuka nebo Ellie Goulding. 
Nyní je podle nich největší nadějí současnosti sotva dvacetiletá zpěvačka, skladatelka a producentka Gemma Victoria Walker, jež vystupuje pod pseudonymem PinkPantheress. Narodila se v anglickém Bathu keňské matce a anglickému otci, vyrůstala v Kentu a do Londýna vyrazila na vysokou školu. 
Právě v té době začala experimentovat s programem GarageBand a své písně anonymně zveřejňovala na serveru SoundCloud a sociální síti TikTok. Tam o ní bylo slyšet poprvé, když se její song Just a Waste z prosince 2020 stal virálním. Stejný osud potkal následující Pain, jež se díky tomu vyšplhal na 35. příčku britské singlové hitparády. 
Přestože má být jméno PinkPantheress příslibem do budoucna, v její hudbě je slyšet mnoho z minulosti. Z debutového singlu Just a Waste dýchá estetika diska a funku, zpěvačka jako inspiraci přiznává Michaela Jacksona. Na deseti písňovém mixtapu To Hell with It pak zřetelně odkazuje na britské taneční žánry, jako jsou 2-step, UK Garage, jungle nebo drum and bass.
V současné době pracuje na remixu mixtapu To Hell with It, ze seznamu hostů zatím zveřejnila kanadského rapera Powfu, skotského producenta Sama Gellaitryho, španělského zpěváka El Guincha a manchesterskou DJku a producentku Anz.