Obrázek k článku Sleep Twitch: Hudba nejsou závody
| Šárka Hellerová | Foto: Daniel Stejskal

Sleep Twitch: Hudba nejsou závody

Na svůj historicky první koncert budou Sleep Twitch vzpomínat i proto, že zpěváka a kytaristu hned druhý den hospitalizovali. Nyní novou pražskou kapelu čeká teprve druhé vystoupení. Společně se skupinou Foxo zahájí 25. května letní sérii letošních Headliner Pontonů na Střeleckém ostrově v Praze.

Jako první vystoupí Sleep Twitch, o kterých nadšeně píše Marek Reinoha nejen v rubrice Čerstvé (z)boží, ale i v našem žebříčku nadějí české hudby. Hlavní tváří Sleep Twitch je kytarista a zpěvák Vladimír Sejk aka Wlado, kterého si možná pamatujete ze skupiny The Linings, ve které s ním hrál i Ondra Koláček, basák skupiny Sleep Twich. Trio doplňuje ještě bubeník Radek Železný, který dříve hrál například v kapelách Lillion Brosis nebo Thrashsurf. Zatím jedinou jejich nahrávkou je třískladbové EP Alpha Apex které nahráli ve studiu Parlay Sound Martina Přikryla a o mastering se jim postaral původem novozélandský, v Brně usazený hudebník a producent Rhys Braddock. Sami se označují za "experimentální kytarový rock s vlivy grunge a punku".

Na Pontonu budete se Sleep Twitch hrát teprve svůj druhý koncert. Jaký byl ten úplně první?

Ondra & Radek: Čekali jsme to horší. Vzhledem k tomu, že Wlado odehrál koncert na práškách a druhý den hned nastoupil do nemocnice, tak se ten večer nakonec podařil.

Úplně první koncert Sleep Twitch se odehrál letos v dubnu v pražském Kaštanu. Foto: Marek Reinoha

Takřka před rokem jste vydali EP Alpha Apex. Zarezonovalo dle vašich očekávaní?

Ondra & Radek: Vzhledem k tomu, že jsme nová kapela na české scéně, tak pro nás bylo důležité mít něco čím se můžeme prezentovat. Vzhledem k tomu, že ty naše tři písničky na EPčku jsou vlastně hned první věci, které jsme spolu napsali, tak nás ohlasy potěšily. Zároveň bychom chtěli poděkovat Rhysovi a Vegymu že si našli čas a pomohli nám EP vydat. (Rhys Braddock je zodpovědný za mix a master EP, s Janem Vegym Táborským kapela nahrávala ve studiu Parlay Sound. Pozn. red.)

Co nyní chystáte?

Ondra & Radek: Chystáme se teď do studia natočit další minimálně tři písníčky, které bychom chtěli vydat na konci letošního léta a na podzim odehrát několik klubových koncertů.

Chystáte při dalším nahrávaní oproti prvnímu EP nějaké změny?

Ondra & Radek: Není potřeba nic měnit. Máme jasnou představu, jaký by měl být zvukový výsledek a naše sestava kytara – basa – bicí zůstává.

Komu se bude vaše hudba líbit a neměl by váš koncert vynechat?

Ondra & Radek: Každému, kdo ctí heslo, že hudba nejsou závody a má rád zajímavou kytarovou hudbu. Doufáme také, že připlují nějaké labutě a všichni na šlapadlech...

PS: Doporučujeme přijít spíš po souši, než přijet na šlapadle, protože stejně jako loni se Pontony přesunuly na pódium na pevnině Střeleckého ostrova. Vstup je zdarma. 

Používáme cookies abychom Vám umožnili lepší procházení stránkou. Pro více informací si přečtěte Co jsou Cookies. Pokud budete pokračovat v procházení stránek, vyjadřujete souhlas s těmito podmínkami.