Obrázek k článku Rolling Stones dostali k narozeninám od britské pošty vlastní sérii známek
| Jarda Konáš | Foto: Profimedia

Rolling Stones dostali k narozeninám od britské pošty vlastní sérii známek

Britská pošta Royal Mail slaví šedesátiny legendární kapely kouzelně a po svém – edicí známek pro sběratele i do běžného oběhu.

Mick Jagger a Keith Richards si kulatiny svého přátelství připomněli už vloni. Poprvé se spolu dali do řeči 17. října 1961 na nástupišti nádraží Dartford. Mickovi tehdy bylo osmnáct, Keith byl o rok mladší. Kapelu spolu založili následujícího roku, a proto si šedesátiny Rolling Stones připomeneme právě letos.

Není pochyb, že proběhnou nějaké oslavy, v soukromí i pro veřejnost. S první vlaštovkou nyní přichází britská pošta, která na oslavu jubilea připravila sérii známek. Pro sběratele má připravené různé předměty od kolekce aršíků přes tematická alba až po zarámované tisky.

Zároveň do oběhu pošle sérii osmi známek s koncertními fotkami Stounů napříč dekádami od šedesátých let po poslední turné No Filter, během kterého kapela vystoupila i v pražských Letňanech. Jednu z osmi známek pošta věnovala zesnulému bubeníkovi Charlie Wattsovi.

Britská pošta podobnou poctu nevyjadřuje poprvé, v roce 2007 vydala podobnou sérii věnovanou Beatles, v roce 2016 Pink Floyd a předloni kapele Queen. Známky i sběratelské předměty se Stouny se dají předobjednat od 11. ledna, do běžného oběhu půjdou 20. ledna.