Obrázek k článku PREMIÉRA: Provokatéři z Vanessy zhudebnili džihádistickou drogu Captagon
| boi | Foto: Roman Dietrich

PREMIÉRA: Provokatéři z Vanessy zhudebnili džihádistickou drogu Captagon

O aktuální remix písně Captagon se postaral Jurgen Engler ze skupiny Die Krupps. Videoklip, jenž přináší Headliner v premiéře, předchází vydání best of dvojalba. Tím česká elektronická formace Vanessa s nekompromisním přístupem k věci i frontmanem oslaví Kristova léta.

Píseň Captagon se v původní verzi objevila na albu Ghost Army. Samotná skladby vypráví o droze Captagon, kterou užívali džihádisté před svými útoky. Videoklip k ní vytvořil multimediální umělec Jaroslav Hrdlička známý jako hlavní programátor počítačové hry Dark Train, který při přípravě využil možností umělé inteligence, jíž propojil s klasickými filmovými prvky.

„Při jeho tvorbě byly specificky využity nástroje jako Stable Diffusion, Midjourney a Runway Gen-2, jež umožnily generování unikátních částí videa. Díky nim mohla být proměna z obrazů na video (img to video) i z videa na video (video to video) realizována s fascinujícími a dynamickými vizuálními efekty. Výsledkem je ohromující a dramatické video, z kterého běhá mráz po zádech,“ popisují jeho práci členové Vanessy v tiskové zprávě.

Na best of album s dvacítkou skladeb kapela Vanessa naváže Meisterstücke tour 2023, během nějž odehraje desítko koncertů po republice. „Kulervoucí turné odstartujeme v září a ukončíme křtem v Praze 21.12. v pražským klubu Roxy. Na koncertech uslyšíte jenom naše největší zářezy. Aktuální sestava vás možná překvapí, ale rozhodně nezklame. Uvidíte samý známý ksichty,“ uvedl frontman kapely Samir Hauser, který svou kapelu považuje za „plnou zla, nenávisti, opovržení a ironie.“