Obrázek k článku Pink Floyd překvapili. Dvanáct koncertních alb vydali na tajňačku
| Šárka Hellerová | Foto: Profimedia

Pink Floyd překvapili. Dvanáct koncertních alb vydali na tajňačku

Bez jakékoliv předchozí propagace se na streamovacích službách objevilo dvanáct živých alb z koncertů Pink Floyd mezi lety 1970 až 1972.

Na posledním z nich, nahraném zčásti v Tokyu, si můžete poslechnout, jak znělo prvních sedm skladeb z The Dark Side of the Moon, v pořadí, v jakém byly později vydány, rok před tím, než slavná deska přišla na svět. 

Je žádné promo nejlepší promo? Že si lze nově poslechnout dvanáct koncertních nahrávek z pro kapelu plodného začátku sedmdesátých let na streamovacích službách by se fanoušci nejspíš stejně dobře dozvěděli, i pokud by se PR zástupci vydavatele obtěžovali vydat tiskovou zprávu, natočit reklamní znělku, nebo jak je teď populární připravit „tajemnou kampaň“, ale proč si s tím dávat práci, když se nejefektivnější cestou k šíření zprávy zdá být historické nahrávky vypustit do éteru „tajně“ a „v tichosti“, téměř jako by si nepřáli, aby si jich někdo všimnul? 

Jak píše Rolling Stone, nahrávky, které se v uplynulém týdnu objevily, zachycují mimo jiné dříve nezveřejněné živé verze skladeb z alb Atom Heart Mother, Meddle, Obscured by Clouds a dalších. Tyto koncerty jsou ozvěnou časů, které začínají deskou Atom Heart Mother, která jako první od Pink Floyd dosáhla na první místo albové hitparády.  Končí nahrávkou z doby, kdy už skupina začala hrát písně ze své nejúspěšnější desky – The Dark Side of the Moon, která je ovšem zároveň označována jako začátek konce Pink Floyd.

Zatímco některé nyní vydané nahrávky, jako třeba ty z amfiteátru v Pompejích, které zachycuje i koncertní film z roku 1972, fanoušci Pink Floyd už znají, jiné uslyší v překvapivých verzích. Například již zmíněné skladby z Dark Side of the Moon hrála kapela rok před vydáním studiových verzí docela jinak. A tak je ono „tajné“ překvápko moc pěkný vánoční dárek pro fanoušky této již rozpadlé legendy.

Věčný boj. Přečtěte si příběh Pink Floyd očima Jardy Konáše.

Používáme cookies abychom Vám umožnili lepší procházení stránkou. Pro více informací si přečtěte Co jsou Cookies. Pokud budete pokračovat v procházení stránek, vyjadřujete souhlas s těmito podmínkami.