Obrázek k článku Krásný ztráty čeká šťastná sedmička. Michal Prokop vystoupí s Monkey Business
| Šárka Hellerová | Foto: Jan Nožička

Krásný ztráty čeká šťastná sedmička. Michal Prokop vystoupí s Monkey Business

Festival Krásný Ztráty Live nabízí několik jistot – malebnou lokaci, opravdu příjemnou atmosféru a každoroční vystoupení Michala Prokopa. Jeho koncerty vždy doplňuje řada hudebních hostů a sedmý ročník, kde „pan domácí“ oslaví sedmdesáté sedmé narozeniny, vypadá ještě silněji než dřív.

Na středočeském Statku Všetice se každoročně scházejí hudebníci různých generací, zkušené matadory zde střídají mladé talenty. Letos se akce koná od pátku 11. do soboty 12. srpna a kromě toho, že předpověď naznačuje, že se konečně umoudří počasí, pohled do programu slibuje samé hudební radosti, ale i zajímavé doprovodné akce. Michal Prokop bude například s Jakubem Kaifoszem aka Lazer Vikingem diskutovat o budoucnosti rockerů v Čechách. Společně s moderátorem Danielem Kaiserem se hodlají zamýšlet nad otázkou, proč už rockeři nejsou rockeři?

Dění na třech hudebních pódiích možná mezitím přesvědčí, že je to otázka spíš teoretická. Páteční program zahájí po čtvrté odpolední Luboš Pospíšil s kapelou 5P a naváže mimo jiné James Harries a Vlasta Redl s AG Flek. Večer bude končit koncertem Chrise Jaggera, bratra Micka s Rolling Stones, který vystoupí s česko-americkou kapelou 333. Na dalších scénách první den festivalu zahraje například zpěvačka Katarzia, jež brzy vydá nové album Štastné Dieťa, Diva Baara či kapela Už jsme doma a Něco Něco. Oslavenec Michal Prokop vystoupí nejprve s Framus Five.

Od letoška se na dramaturgii festivalu spolu s garantem Michalem Prokopem podílí Roman Holý, který v sobotu na Krásných ztrátách zahraje s Monkey Business. Michal Prokop na festivalu vystoupí i druhý den, pro změnu s triem. Také se tradičně přidá k jednomu ze svých hostů. Letos to budou právě Monkey Business, s kterými již u této příležitosti nahrál skladbu Living for the City od Stevieho Wondera. Matěj Ruppert a Tereza Černochová zde Michala Prokopa svými vokály doprovázejí.

V sobotu se všetické publikum může těšit mimo jiné na Prago Union, Ivana Mládka, Precedens, 7krát3 či skupinu Gaia Mesiah. Jakub Kaifosz, který v pátek vystoupí jako Lazer Viking, v sobotu zahraje se svou kapelou Wild Tides, která se letos vrátila ke koncertování.