Obrázek k článku Čerstvé (z)boží: Metronome blues uprostřed chaosu připomínají, že žijeme v ráji
| Marek Reinoha

Čerstvé (z)boží: Metronome blues uprostřed chaosu připomínají, že žijeme v ráji

Jaké to bylo uvíznout během lockdownu na Novém Zélandu? Dalším tipem v rubrice Čerstvé (z)boží jsou Metronome Blues, kteří vydali skvělé čtvrté album.

Frontmanem skupiny Metronome Blues je Novozélanďan Rhys Braddock usazený v Brně. V rámci jarního „lockdownu“ neplánovaně uvíznul na Novém Zélandu, což jej přimělo přehodnotit svoji situaci a přijít na některé alternativní způsoby života. Tyto pocity zachytil na čtvrtém řadovém albu skupiny Metronome blues, které ironicky nazval Garden Of Eden.

Album nahrál a produkoval Rhys Braddock sám, vyšlo digitálně i na vinylu a jeho křest byl plánován do Kabinetu Múz na 14. Října. Měl zde představit i novou sestavu kapely. Bohužel ze známých důvodů musel být křest odložen a přesunut na 14. ledna příštího roku.

Při čekání na živé představení nového alba si však můžeme užít zbrusu nový klip k songu Born Mad, který vznikl ze záběrů natočených Petrou Braddock na Novém Zélandu. V jeho hlavních rolích jsou rodina, racci a Tichý oceán.

Album není tak syrové a agresivní jako třeba to předcházející Vicious Circles a vyznačuje se výraznými bicími, táhlejším Rhysovým zpěvem a tíživou, téměř hypnotickou atmosférou. Je to album vystihující pochmurnou atmosféru podzimu a náladu našich osamělých životů ovlivněných Covidem. A je hodně povedené.

Metronome Blues
Bandcamp
Facebook

 

Pokud vás baví číst Headliner, budeme rádi, když nás podpoříte na www.hithit.cz/headliner