Obrázek k článku Hudební Británie je ve střehu. Noel Gallagher „škemrá“ o comeback Oasis
| Jarda Konáš | Foto: Profimedia

Hudební Británie je ve střehu. Noel Gallagher „škemrá“ o comeback Oasis

Liam a Noel Gallagherové opět baví internet a napínají fanoušky. I když, baví je asi silný výraz, zkrátka přidali další sloku nekonečné písničky o jejich rozpadlé kapele.

Tak jak, vrátí se Oasis nebo ne? Ačkoliv za sebou mají bývalí členové a středobod kapely Liam i Noel Gallagherové slušnou sólovou kariéru, od této otázky už asi nikdy nebudou mít pokoj. Není se co divit, Oasis byla nejúspěšnější britská kapela 90. let a jejich hity jako Wonderwall nebo Don’t Look Back In Anger si vás dodnes najdou všude, v rádiu i ve tři ráno z jukeboxu ve vesnickém nonstopu.

Naposledy otázku slyšel tento týden Noel, když si přišel do BBC Radio Manchester popovídat o plánech pro letošní rok, během kterého se svou kapelou High Flying Birds vydá čtvrtou studiovku Council Skies.  

„Nikdy neříkejte nikdy,“ nechal klasicky budoucnost Oasis otevřenou. „Ale musela by tomu předcházet výjimečná shoda náhod. „Nikde ovšem není řečeno, že se takové náhody skutečně nemůžou stát.“

Bratru Liamovi se asi kdekdo ozval se žádostí o reakci, protože den po odvysílání rozhovoru tweetoval: „Právě mi volal brácha, aby škemral o odpuštění, bůh mu žehnej, chce se potkat. Co myslíte, mám se potkat, nebo ho poslat do prdele?“ Trochu kostrbaté prohlášení má ve chvíli vzniku tohoto článku přes osm tisíc odpovědí. Fanoušci jsou většinou pro, ale najdou se tací, kteří Noela posílají okázale k šípku. A není jich málo.

Jestli Noel skutečně Liamovi volal a prosil o odpuštění, nevíme. Od sourozenců Gallagherových lze čekat ledacos, ale zároveň je třeba brát všechno s rezervou. A navíc si často rozporují, sotva jeden naťukne comeback, druhý se mu vysměje. Takhle si to přes média pinkají tam a zpátky už od rozpadu Oasis v roce 2009. Ale třeba se jednou opravdu dočkáme?