Obrázek k článku VIDEO: Chinaski zvou na Václavák a představují titulní skladbu z dokumentu
| Honza Vedral | Foto: Brainzone

VIDEO: Chinaski zvou na Václavák a představují titulní skladbu z dokumentu

Chinaski vystoupí 1.3. na Václavském náměstí na benefičním koncertu Pro Ukrajinu. Ještě předtím vydávají nový singl Dvě srdce vejpůl.

Vydání klipu bylo - narozdíl od koncertu - plánováno dlouho. Píseň Dvě srdce vejpůl vznikla pro dokument Pavla Bohoňka Každej ví kulový, který po odkladech způsobených pandemií vstoupí do kin 26. května.

„Není to tradiční pomníček oblíbené kapely. Ukazuje stinnou stránku showbyznysu i to, co v tuzemských podmínkách obnáší udržet se na vrcholu popularity,“ napsali jsme o snímku, ve kterém kapela s velkou otevřeností vypráví o zničených přátelstvích, osobních selháních i problémech s alkoholem.

Klip k písni Dvě srdce vejpůl režíroval Jakub Mahdala. Skladbu společně napsali Michal Malátný, kytarista František Táborský a klávesista Jan Steinsdörfer. O mix se postaral producent Chris Lord-Alge, který stojí za nejznámějšímu nahrávkami Green Day, Madonny nebo Bruce Springsteena.

„Fanoušci ji najdou i na novém albu, které chystáme vydat na podzim,“ říká Michal Malátný. Krom toho Chinaski na letní sezónu chystají koncerty na vybraných festivalech.

Aktuálně se představí na koncertu Pro Ukrajinu, který 1.3. 2020 odvysílá Česká televize. "Společně se spoustou kolegů rozezníme nejen Václávák, ale i vlny České televize a doufáme, že i vás. Cílem je pomoci a vybrat peníze! Uvidíme se buď na náměstí nebo v ČT," uvedli Chinaski. 

Dalšími ohlášenými hvězdami benefiční hudební přehlídky jsou Mirai, Mig 21, či Pražský výběr a Marie Rottrová a další. Výtěžek koncertu poputuje do sbírky Člověka v tísni SOS Ukrajina.

Sbírku můžete podpořit zasláním DMS ve tvaru DMS SOSUKRAJINA 30, DMS SOSUKRAJINA 60 nebo DMS SOSUKRAJINA 90 na telefonní číslo 87 777 nebo darem na sbírkový účet 9320 9320 / 0300.