Obrázek k článku NAŽIVO: Máří je úchvatná i na pódiu. Potvrdila, že je objevem české scény
| Lukáš Rešl | Foto: Šárka Hellerová

NAŽIVO: Máří je úchvatná i na pódiu. Potvrdila, že je objevem české scény

V pořadí druhý večírek ze série Headliner Pontonů pořádaných na Střeleckém ostrově se nesl v duchu zádumčivých popěvů. Tentokrát vystoupila sólová zpěvačka Fæ Bestia se svým experimentální R&B a nadějná písničkářka Máří.

Prostor venkovní zahrádky před pódiem byl ještě před začátkem vystoupení opticky zaplněný a vzduchem se nesla příjemná letní atmosféra, jaká se k akci sluší i patří. Postupně z mostu Legií sházelo stále více návštěvníků, kteří si přišli poslechnout neotřelou muziku z, prozatím, alternativních vod.

Jako první se na pódium postavila Fæ Bestia, jež se prezentovala pochmurnou elektronickou muzikou za pomoci malého laptopu a mikrofonu s lehce atmosférickou ozvěnou. Ač zpěv místy trochu splýval se značně ponurou a zádumčivou instrumentální formou, sebevědomá zpěvačka představila zajímavou formu alternativního R&B, která si své posluchače bezesporu najde.

S napjatým očekáváním pak kolem deváté hodiny zamířila na pódium Máří, která redakci Headlineru v uplynulých týdnech zaujala svým neotřelým pojetím intimních a zamyšlených písniček s krásným hlasovým projevem. Doprovod jí dělala dvojice mladých muzikantů s kytarou a synthovými nástroji, kteří vhodně plnili svou roli. Zpěv Máří tak mohl naplno vyniknout.

Krom písniček z debutového alba Léto znovu přijde, zazpívala Máří i své starší skladby v angličtině a nutno podotknout, že i ty zněly dobře. Tahle holka zkrátka umí a nejcennější na ní je, že její muzika zní upřímně, přirozeně a od srdce, což je i v prostředí takto alternativní muziky úctyhodné. Podobně jako ze sluchátek, i naživo jde z jejího projevu příjemný mráz po zádech.

I přestože její muzika je zamyšlená, po celou dobu neztrácela na pohodové náladě, kterou podtrhl romantický západ slunce. Ten si, společně s další várkou nekonvenční muziky, můžete na stejném místě užít již v úterý 27. června. Na třetím letošním Headliner pontonu bez pontonu se totiž představí anglický písničkář Alasdair Bouch a spolu s ním i tajemný host. 

Headliner Ponton #2
Fæ Bestia a Máří
14. červen 2023
Střelecký ostrov, Praha