Obrázek k článku Ronnie Wood a Rod Stewart ve studiu. Faces se vrací po čtyřech dekádách
| Šárka Hellerová | Foto: Dave J Hogan

Ronnie Wood a Rod Stewart ve studiu. Faces se vrací po čtyřech dekádách

Ronnie Wood oznámil, že spolu s Rodem Stewartem a Kenney Jonesem nahrávají nové skladby skupiny, která působila na přelomu šedesátých a sedmdesátých let.

„V posledních týdnech mám místo v první řadě několika úžasných rock’n’rollových projektů,“ řekl Ronnie Wood pro The Times. Ve studiu se totiž aktuálně nepotkává jen s kolegy z Faces, ale i s Mickem Jaggerem. „S Mickem jsme udělali devět skladeb pro re-release Tattoo You,“ prozradil kytarista vzrušující novinku pro fanoušky The Rolling Stones. Box set vyjde u příležitosti čtyřicátého výročí vydání alba. „S Rodem a Kenneym zase nahráváme nějakou novou hudbu Faces,“ dodal hudebník.

Faces založili v roce 1969 členové Small Faces poté, co je opustil frontman Steve Marriot. Ke klávestistovi Ianu McLaganovi, baskytaristovi a zpěvákovi Ronniemu Laneovi a Kenneymu Jonesovi se tehdy připojil kytarista Ronnie Wood a zpěvák Rod Stewart a nahráli spolu čtyři alba. Naposledy Ooh La La v roce 1973. Dva roky poté Stewart kapelu opustil a rozpadla se. Wood tou dobou začal hrát s The Rolling Stones.

Nyní se k nahrávání scházejí všichni žijící členové Faces. Ian McLagan zemřel v roce 2014 a Ronnie Lane už v roce 1997. Zbývající trio příležitostně vystupuje. Naposledy uzavřeli ceremoniál loňských Brit Awards skladbou Stay With Me.

V září Wood navíc vydává album Mr. Luck – A Tribute To Jimmy Reed: Live At The Albert Hall. Jedná se o záznam koncertní pocty Jimmymu Reedovi z roku 2013. Album navzauje na živák Mad Lad, na němž Wood složil hold Chuckovi Berrymu.

Používáme cookies abychom Vám umožnili lepší procházení stránkou. Pro více informací si přečtěte Co jsou Cookies. Pokud budete pokračovat v procházení stránek, vyjadřujete souhlas s těmito podmínkami.