Obrázek k článku „Překvapení!“ Taylor Swift znovu natočila své zlomové album 1989
| Petra Divoká | Foto: Profimedia

„Překvapení!“ Taylor Swift znovu natočila své zlomové album 1989

Nová verze vyjde letos 27. října. Zpěvačka to oznámila na svém Twitteru. Pokračuje tak ve svém plánu, v rámci nějž chce přetočit všechny své nahrávky až do roku 2019. „Abych byla upřímná, tohle je moje nejoblíbenější rekonstrukce,“ vzkázala fanouškům.

Album bude obsahovat pět dosud nezveřejněných písní, které se ve své době na finální nahrávku nedostaly. „Nemohu uvěřit, že jsme na ně zapomněli. Ale ne na dlouho," pokračuje zpěvačka ve svém vzkazu, které uvedla nadšeným zvoláním: „Překvapení!“.

Album 1989 původně vyšlo v roce 2014 a přineslo hity jako Shake It Off, Blank Space, Style, Wildest Dreams a Bad Blood. Taylor Swift se právě tímto albem po svých country začátcích definitivně přeorientovala na popovou dráhu, na většině písní totiž pracoval producent Max Martin. 1989 se v roce 2016 stalo albem roku na cenách Grammy. A ve své době vyvolalo diskusi o tom, jak by měli být hudebníci odměňováni za streamování hudby. Taylor Swift a její tehdejší vydavatel Big Machine se totiž rozhodli bojkotovat platformu Spotify kvůli neuspokojivým sazbám.

Letos půjde už o druhou „Taylořinu verzi“ starého alba. V červenci stejným způsobem vydala předchozí desku Speak Now, kterou znovu nahrála se svou současnou kapelou. Věrně předělat svá stará alba se Taylor Swift rozhodla po té, co na původní master verze nahrávek získal kontroverzním způsobem práva manažer Scooter Braun. Swift začala v dubnu roku 2021 s rekonstrukcí alba Fearless, které v listopadu následovala nová verze alba Red. Rok 2022 patřil zcela novému albu Midnights, které okamžitě ovládlo hitparády. Celkově Taylor Swift chybí k uzavření projektu ještě dvě alba Reputation (2017) a eponymni debut z roku 2006.

Mimo svou hudbu se jedna z nejúspěšnějších hudebnic současnosti chystá režírovat celovečerní film pro společnost Searchlight Pictures, který vychází z jejího vlastního scénáře. Ani ona, ani studio zatím neprozradily více detailů.

Obal alba 1989 (Taylor’s Version), titulní foto: Beth Garrabrant