Obrázek k článku Dcera Madonny překvapila prvním singlem. Odmítá být jen ramínkem na šaty
| Šárka Hellerová | Foto: Profimedia

Dcera Madonny překvapila prvním singlem. Odmítá být jen ramínkem na šaty

Čtyřicet let poté, co vyšel debutový singl Madonny, přichází se svou první skladbou její dcera Lourdes Leon. Píseň Lock&Key vydává pod uměleckým jménem Lolahol.

V říjnu loňského roku se v rozhovoru pro časopis Interview nechala slyšet, že umí zpívat, ale hudba ji nezajímá. „Možná je to příliš blízko domovu,“ uvažovala s odkazem na kariéru matky. Zároveň ale uvedla, že jako modelka nechce být známá jen tím, jak vypadá. O necelý rok později se rozhodla světu ukázat, že neklamala, když řekla, že umí zpívat.

Singl spolu s Lourdes napsala a spoluprodukovala Alexandra Drewchin, známá jako Eartheater, majitelka labelu Chemical X, která novinku vydal. Spolupracovali na něm i Kiri Stensby, vystupující pod pseudonymem Hara Kiri, a Samuel Burgess. Eartheater také režírovala klip, v němž Lolahol brázdí New York v autě, které řídí smrtka, poflakuje se na hřbitově a válí se na pláži ve vlnách.

Předtím, než se stala i zpěvačkou, věnovala se Lourdes především tanci a modelingu. „Tancuji a mám velmi specifický smysl pro styl, chci všechny tyto své stránky zahrnout do svých projektů… Přeji si vytvořit svět, ve kterém mají modelky vlastní slovo k tomu, co dělají, a nejsou jen mlčenlivými ramínky na šaty. To je doba, do které v módním světě vstupujeme: Modelky coby osobnosti a umělkyně,“ přála si Lourdes, která se již podílela na kampaních řady světoznámých značek. Proč ne. Ovšem nás bude zajímat především, jak se vyvine její hudební kariéra.