Obrázek k článku Festival Okoř oslaví své dvacáté narozeniny se Žbirkou a Klusem

Festival Okoř oslaví své dvacáté narozeniny se Žbirkou a Klusem

Open Air Festival Okoř patří k těm s nejkrásnějšími kulisami v Čechách. Jubilejní ročník se koná 21. srpna a po roční pauze opět zahraje výběr zdejších nejpopulárnějších hudebníků.

Pod zříceninou hradu Okoř letos kromě Mira Žbirky a Tomáše Kluse vystoupí Xindl X,  Jaroslav Uhlíř, Berenika Kohoutová, Jakub Děkan či Kapela Napořád. Další jména bude festival, který je díky své velikosti, dramaturgii i atmosféře oblíbený napříč generacemi, oznamovat.

První ročník akce se konal v roce 2000 a dvě dekády existence završil již loni. To ale musel být podruhé ve své historii zrušen, proto se bude slavit až letos.

„Na festivalu Okoř jsem hrál několikrát a vždycky mě překvapila romantická, až filmová atmosféra místa. V publiku se potkávalo několik generací a všichni si to užívali, takže se i s kapelou těšíme, že si to letos, na z loňska odloženém festivalu, zopakujeme,“ zve na akci Miro Žbirka.

Organizátoři tradičně věnují část výdělku ze vstupného na udržovací opravy hradu Okoř. Vstupenku můžete zakoupit přímo na stránkách festivalu.

Více na www.festivalokor.cz

 

Používáme cookies abychom Vám umožnili lepší procházení stránkou. Pro více informací si přečtěte Co jsou Cookies. Pokud budete pokračovat v procházení stránek, vyjadřujete souhlas s těmito podmínkami.