Obrázek k článku Čerstvé (z)boží: Acid Row v éře videa. Díky SoundCzechu natočili dva živáky
| Marek Reinoha

Čerstvé (z)boží: Acid Row v éře videa. Díky SoundCzechu natočili dva živáky

Stoner-rock’n’rollová partička Acid Row nám v Headlineru není neznámá. Měli jsme je i na jednom z našich letních Pontonů na Střeleckém ostrově. I přes letošní slabou koncertní a festivalovou sezónu si několikrát zahráli. A pořídili z toho povedené záznamy. 

Mně se podařilo si je naživo vychutnat na festivalu Stone Smoker, který se v létě konal ve Skalákově mlýně. A právě na něm kapela natočila jedno ze dvou videí, která jsou záznamem dvou živě nahraných songů. Konkrétně se jedná o video singlu Subline, který se vyznačuje těžkostí stoner-doomových riffů, a který odhaluje temnější, pomalejší a psychotičtější stránku Acid Row. To druhé video bylo pořízeno v pražském klubu Rock Café ke skladbě Lucifer, která naopak odhaluje bouřlivou živelnost a explozivně energickou tvář kapely. 

Obě videa vznikla za podpory české hudebně-proexportní kanceláře SoundCzech. Ke spolupráci s ní mi skupina řekla: „Byla to pro nás naprosto nová a zároveň přínosná zkušenost. Díky finanční podpoře jsme mohli uskutečnit natáčení za pomoci 4 členného týmu, což by pro nás za jiných okolností bylo velice náročné podniknout. Dalším pozitivním bodem naší vzájemné spolupráce, který bychom rádi zmínili, byla takzvaná vzdělávácí část,“ vysvětluje kapela, jak taková spolupráce vypadá. „Jednou z podmínek pro účast v této výzvě byl, kromě spolufinancování natáčení, rovněž povinný online briefing za přítomnosti několika hudebních profesionálů z různých oborů (booking, PR, management), kteří radili účastníkům, jakým způsobem využít tato videa v rámci propagace a bookingu kapely. Hlavním záměrem výzvy tedy bylo nejen vytvoření kvalitního audiovizuálního záznamu z živého koncertu, ale vytvoření kvalitního audiovizuálního záznamu, který bude mít specifický účel po i po jeho vydání.“

Takže než si zase budeme moci na Acid Row zajít na koncert, můžeme si jejich hudbu, ve které se jim daří kloubit stoner rock a doom metal s punkovou energií a vlivy grunge nebo kalifornského desert rockudevadesátých let, alespoň z nových videozáznamů.

Více informací: www.facebook.com/acidroww