Obrázek k článku Zvíře jménem Podzim chystá zimní spánek. Kompletní zahraje letos naposledy
| David Randuška | Foto: Marek Reinoha

Zvíře jménem Podzim chystá zimní spánek. Kompletní zahraje letos naposledy

Původně to měla být sezónní záležitost – jedna deska a dost. Nakonec Jakub König se třináctkou spřízněných muzikantů život projektu Zvíře jménem Podzim prodloužil. Koncert 7. října ve Fuchsu 2 ale bude symbolickou tečkou za jednou etapou.

Fuchs2, 7. října, 21:00 - Událost na Facebooku

V roce 2019 vydalo Zvíře jménem Podzim oceňovanou desku Září, za kterou si vysloužil dvě ceny Anděl. Teď se ale zdá, že jedna epocha končí. „Zvíře jménem Podzim se chystá ukončit současnou etapu svého působení na podzim roku 2021,“ uvádí kapela na svém webu. Pražský koncert ve tak může být na dlouhou dobu posledním představením v plné sestavě.

Zvíře jménem Podzim je uskupení, do kterého si Jakub König (Kittchen) přizval 13 kamarádů ze známých kapel klubové scény. Aid Kida, se kterým spolupracuje i na dalších projektech, nebo například půlku Kieslowski, Terezii Kovalovou Vodičkovou původně z Calm Season, hudebníky z kapely MANU či třetinu Obří broskve, díky které se König na české scéně kdysi etabloval.

Koncert ve Fuchsu2 na pražské Štvanici přichází v momentě, kdy soubor vyprodal koncert v německých Drážďanech. „Jsme rozehraní, z vystoupení na festivalech v Česku i na koncertě v Drážďanech máme super ohlasy,“ říká König.

Organizátoři koncertu lákají na unikátní audiovizuální zážitek. „A s největší pravděpodobností to bude na nějakou dobu zážitek jediný,“ píší v pozvánce. Zvíře jménem podzim vystoupí letos v Praze ještě v listopadu v Divadle pod Palmovkou, nikoliv ale v plné sestavě. Ve čtvrtek tak na pražském ostrově můžete mnohohlavý organismus vidět v celé své rozmanitosti naposled, než se uloží k zimnímu spánku. Zda se vrátí příští rok, uvidíme.