Obrázek k článku Eddie se stal samurajem. Iron Maiden brzy vydají nové album
| Šárka Hellerová

Eddie se stal samurajem. Iron Maiden brzy vydají nové album

Spolu s oznámením sedmnáctého alba nazvaného Senjutsu, jež vyjde 3. září, se fanoušci seznámili s novou podobou ikonického maskota kapely.

Pro věrné fanoušky kapely to není naprosté překvapení, protože se Eddie, který skupinu doprovází už přes čtyřicet let, jako samuraj objevil už na plechovce „kapelního“ piva a ve videoklipu ke skladbě The Writing On The Wall, která je prvním singlem po šesti letech. Nové vzezření mu vtiskl ilustrátor Mark Wilkinson. Na působivém animovaném klipu se podíleli bývalí pracovníci firmy Pixar a respektované londýnské studio BlinkInk.

 „Z alba jsme všichni velmi nadšení,“ říká Bruce Dickinson o novince, která vznikla v Paříži s producentem Kevinem Shirleym ve studiu Guillaume Tell Studio. Steve Harris k nahrávání říká: „Pařížské prostředí nám perfektně vyhovuje. Jedná se o prostor bývalého kina s vysokými stropy a vynikající akustikou.“

„Album jsme nahrávali zkraje roku 2019 během přestávky Legacy Tour. Chtěli jsme mít čas na dokončení skvělých vizuálů a výjimečných klipů a zároveň možnost plně se soustředit na turné,“ vysvětluje Dickinson s tím, že pandemie pozdržela kapelní plány. Nyní se už ale fanoušci brzy dočkají. „Písničky jsou pestré a často velmi dlouhé. A jedna nebo dvě znějí poměrně odlišně od našeho obvyklého stylu. Doufám, že fanoušci Maidenů budou překvapení – příjemně,“ věří frontman kapely.

 

Používáme cookies abychom Vám umožnili lepší procházení stránkou. Pro více informací si přečtěte Co jsou Cookies. Pokud budete pokračovat v procházení stránek, vyjadřujete souhlas s těmito podmínkami.