Obrázek k článku Yzomandiasovy nejlepší hříchy: Sledujte tanec smrti a spanilou jízdu městem
| Dód | Foto: Milion Plus

Yzomandiasovy nejlepší hříchy: Sledujte tanec smrti a spanilou jízdu městem

Raper Jakub Vlček alias Yzomandias, přední tvář českého hiphopu posledních let, se v novém klipu prohání po sněhu jako smrtka v sedmimílových botách.

Velmi efektivně a kvalitně natočený dvojklip opět odhaluje Yzovu obratnost a zásadní místo v rapové hře. Parta do černých kukel a kapucí oděných chlapců obklopuje smrtku Yzomandiase na pozadí zasněženého pěchotního srubu československé obrané linie vybudované před druhou světovou válkou. Zde už snad napadne i méně chápavé fanoušky: Budou padat bomby!

A není tomu jinak. Text, který sice nenese nijak zásadní poselství, však velmi dobře zapadá do úchvatně vystavěného beatu, který produkoval HAARP. Celková energie tracku a nekompromisní vizuál videoklipu dávají tušit, že se díváme na jeden z nových velkých hitů mladého rappera.

Když Smrtka nasedne i s kosou do bílé limuzíny, nastane očistec, peklo a posmrtné bloudění vykrystalizované do snad ještě tvrději a energičtěji pojatého tracku „když jedeme v noci“. Zde nás text i obraz přenáší na zadní sedadla limuzíny, kde Yzo ve společnosti kumpánů z crew Milion+ a dvou téměř svlečených těl potetovaných modelek prohání nočními Pardubicemi na spanilé jízdě za zábavou, drogami a slávou. Nový materiál předznamenává společně s trackem a klipem „Jedna Dva“, jenž vyšel měsíc před Vánoci a nasbíral již přes dva miliony zhlédnutí, vydání nového Yzomandiasova alba, které má vyjít v únoru pod názvem J. EDEN E-GEN.

Rapová stáj Milion+ tak současně opět opanovala dvě místa v YouTube trendech. Před deseti dny totiž vyšel i nový klip a singl rapperovi Nik Tendovi. Jmenuje se LOOP a je aktuálně (13. ledna) na třetím místě hudebních trendů, avšak za těch několik málo hodin, co je na světě, mu (off double music video) „NEROZUMÍ NÁM / když jedeme v noci“ dýchá na záda.

Je vidět, že Milion+ ví, jak se dělá rap sport.