Obrázek k článku Výzva kapelám. Chcete profesionální záznam z koncertu zdarma?
| Radek Pavlovič

Výzva kapelám. Chcete profesionální záznam z koncertu zdarma?

S koncerty to sice teď vypadá bledě. Ale jednou určitě zase budou. Pro kapely s mezinárodními ambicemi bez ohledu na žánry je tu v mezičase nejen naše rubrika Feedback, ale i aktuální výzva od SoundCzechu. Pozor, přihlášky se podávají do 4. října!

Kvalitní záznam z koncertu je v současnosti pro každého umělce nezbytná součást proma. SoundCzech proto přichází s výzvou Promo: Video. Ta má za cíl podpořit vybrané umělce a na náklady SoundCzechu jim zajistit profesionální záznam z koncertu, který bude sloužit k dalším propagačním účelům.

„Existuje řada kapel, které už hrály koncerty v zahraničí, dokonce často mají i vydanou desku, ale profesionální video z koncertu jim stále chybí, protože na to nemají čas, kontakty nebo finance. Právě těmto kapelám je určena výzva Promo: Video.“ podotýká ředitel hudební kanceláře SoundCzech Márton Náray. 

Vzhledem k aktuální situaci se koncerty budou natáčet v jednom z předních pražských klubů bez diváků. „V podstatě půjde o live session. V nedávné době jsme takhle natáčeli například koncerty Amelie Siby, Market nebo Noisy Pots,“ dodává Náray.

V rámci výzvy bude vybráno 10 kapel, kterým SoundCzech produkčně zajistí a kompletně uhradí natáčení live záznamu. Termín podání přihlášek je 4. října 2020. SoundCzech je tzv. hudební kancelář, která vznikla v roce 2017 v rámci Institutu umění – Divadelního ústavu. Má za cíl podporovat českou hudbu lokálně i globálně bez ohledu na žánry.

Přihlášku najdete na stránkách SoundCzechu.
Ilustrační foto: Manon Meurt na Eurosonicu.