Obrázek k článku VIDEO: Osm minut krásy, svobody i smutku v klipu Dagmar Voňkové
| Šárka Hellerová | Foto: Animal Music

VIDEO: Osm minut krásy, svobody i smutku v klipu Dagmar Voňkové

„Jde o přehlídku dokonalosti,“ napsal Antonín Kocábek o albu Archa Dagmar Voňkové. Ta dnes slaví narozeniny a dostala k nim křehký a rozjímavý videoklip k písni Tobě.

Před třemi lety odehrála Dagmar Voňková, legenda české folkové scény, v Arše unikátní vystoupení s řadou významných hostů. Voňkovou má publikum zažitou jako sólistku, v Arše ji ovšem doprovázela osmičlenná kapela ve složení Beata Hlavenková, Dorota Barová, Jiří Slavík, Miloš Dvořáček, Marian Friedl, Oskar Török a Marcel Bárta. Hostem výjimečného koncertu byla i Lenka Dusilová. Koncert uspořádaly Struny podzimu v roce zpěvaččiných sedmdesátých narozenin. Nahrávka z výjimečného večera vyšla loni na podzim a recenzenti i fanoušci se shodují, že nejde jen o obyčejný živák, ale o mimořádné album. To ostatně potvrzuje i jeho aktuální nominace na cenu Anděl v kategorii Folk.

Videoklip k písni Tobě, který pro Dagmar Voňkovou u příležitosti jejích narozenin připravil Petr Ostrouchov a režisérka Maja Hamplová, předznamenává vydání Archy na vinylu. Klip má téměř osm minut, je natočený na jeden záběr a vznikl v křivoklátských lesích pouhé čtyři dny před svou premiérou. Jeho hvězdou je Eliška Křenková. V jejím bloumání a tančení po lese je cítit smutek, hravost i naprostá volnost.Kameramanem videoklipu Tobě je Martin Douba, choreografii vymyslela Jana Burkiewiczová.

Vydavatelství Animal Music chystá vydání 500 kusů Archy na dvojvinylu. Přispět můžete na portálu Donio Plus.

Používáme cookies abychom Vám umožnili lepší procházení stránkou. Pro více informací si přečtěte Co jsou Cookies. Pokud budete pokračovat v procházení stránek, vyjadřujete souhlas s těmito podmínkami.