Obrázek k článku VIDEO: Brian May se vrátil v čase a hraje se svým mladším já
| Šárka Hellerová | Foto: Brian May Official, YouTube

VIDEO: Brian May se vrátil v čase a hraje se svým mladším já

V novém videoklipu ke skladbě Back To The Light je May hostem vlastního koncertu, jenž se konal takřka před třiceti lety.

Skladba Back To The Light vyšla na stejnojmenném albu v roce 1992. To bylo první sólovou deskou Briana Maye. V novém klipu nazvaném Back To The Light The Time Traveller 1992-2021 vstoupí May do prázdného koncertního sálu. Nejprve se mu zjeví jeho mladé já, postupně přibyde kapela i jásající publikum. Nakonec na pódium vstoupí i on sám a přidává se ke vzpomínce z minulosti. Skladba s dvěma kytaristy s bohatou hřívou vlasů, z nichž jedny už jsou stříbrné, graduje do finále. Mladší May na konci kyne publiku a starší ho bere kolem ramen.

„Když se ohlédnu, cítím náklonnost,“ řekl May časopisu Rolling Stone. „Koukám se na své o třicet let mladší já, na mladého muže, který nemá ponětí o neuvěřitelné cestě, která ho ještě čeká."

Své poslední sólové album May vydal v roce 1998, nedávno časopisu  Goldmine prozradil, že pokud vydá další album, bude možná čistě instrumentální. Má prý dost rozpracovaných nápadů a o dalším albu uvažuje.