Obrázek k článku Umělci posílají vzkazy Davidu Stypkovi v písni Optaj sa dědy
| Šárka Hellerová

Umělci posílají vzkazy Davidu Stypkovi v písni Optaj sa dědy

Před pěti lety zpíval píseň Optaj sa dědy František Segrado. Tvůrci filmu Děda ji nyní vydali v podání jejího autora Davida Stypky.

„V Davidově podání nesmí být tato píseň zapomenuta, a tak jsme se rozhodli, že ji oživíme a vzdáme tak Davidovi náš obdiv,“ píše se ve vzkazu tvůrců pod novým videoklipem.

„Ani vteřinu neváhali pomoci Petr Vavřík (baskytara, Buty) a Marcel Gabriel (bicí, Mňága a Žďorp), klávesy nahrál Pavel Sotoniak z Davidovy kapely Bandjeez.“ V písni je použit zpěv, jenž Stypka nahrál jako demo pro Segrada a Martu Gerlíkovou, kteří skladbu původně nazpívali. Pavel Sotoniak nyní do písně doplnil smyčce a spolu s novými bicími a basou vše smíchal Petr Vavřík.

Videoklip, v němž lidé z týmu filmu Děda a další umělci Stypkovi posílají vzkazy a děkují mu za jeho hudbu, vznikal na Valašsku. Hraje v něm herečka Sabina Rojková a tvůrci použili archivní záběry ze Stypkových koncertů. Klip režírovala Marta S. Gerlíková a natočil ho Daniel Krcha. Pod celým dílem jsou podepsáni „Valaši.“

Stypka skladbu složil s Petrem Kubelíkem, text k ní napsal Michal Horáček.

Používáme cookies abychom Vám umožnili lepší procházení stránkou. Pro více informací si přečtěte Co jsou Cookies. Pokud budete pokračovat v procházení stránek, vyjadřujete souhlas s těmito podmínkami.