Obrázek k článku Tomáš Klus bojkotuje Slavíka. Vadí mu spojení s Agrofertem
| Honza Vedral | Foto: Profimedia

Tomáš Klus bojkotuje Slavíka. Vadí mu spojení s Agrofertem

„Omlouvám se, ale slovo platí. Můj bojkot akcí, kde jakýmkoli způsobem participuje Ten svěřenecký fond, se bohužel vztahuje i na vzkříšeného Slavíka,“ napsal písničkář na svůj Facebook.

Je to překvapivé, protože Tomáš Klus, který se stal v roce 2012 zpěvákem roku, měl být i mezi vystupujícími. Slavnostní večer se koná v pátek 19. listopadu v přímém přenosu TV Nova. Za návratem Slavíka stojí miliardář Karel Janeček, který na anketě popularity propaguje svůj systém hlasování D21. 

„Je to jeden ze dvou důvodů. Ten druhý to na sebe řekne sám. Akce se nezúčastním. Nic ve zlém. Jenom důslednost,“ uzavřel Tomáš Klus mnohoznačně svůj vzkaz pořadatelům bez dalších podrobností.

Ty jsou ale zřejmé. Zpěvák už v minulosti ohlásil, že bude bojkotovat všechny akce i média, která spadají do svěřeneckého fondu končícího premiéra Andreje Babiše. Hlavním mediálním partnerem Slavíků je Radio Impuls, kterou vlastní společnost LONDA spol. s r. o., jež spadá pod holding Agrofert, a.s.

"Dobrý den. Jediné, co má Slavík s Babišem společného, je, že hudební Rádio Impuls odvysílalo reklamní spoty a tedy je spolu s TV Nova mediální partnerem ankety. Nic jiného. Tomášův postoje respektujeme a přejeme mu hodně úspěchů," reagovali pořadatelé Slavíka v odpovědi na Facebooku. 

Není to ale úplná pravda. Rádio totiž již tradičně uděluje svou vlastní cenu Nejoblíbenější písničky polsuchačů Rádia Impuls přímo v rámci slavičího galavečera. 

"Návrat bude bombastický, čemuž odpovídá, jak celý večer bude nakonec vypadat. Rozhodně to nechceme dělat nově v tom smyslu, že by tam vystupovali třeba úplně neznámí lidé. Bude to na úrovni, která anketě Český slavík odpovídá," uvedl už dříve o návratu Českého Slavíka ředitel ankety Jakub Horák v rozhovoru pro Headliner

Podle Karla Janečka je navíc vyloučené, že by se tentokrát anketa musela vyrovnávat s množstvím hlasů pro extremisty, které vedlo k faktickému konci Slavíka. "Ta pravděpodobnost je minimální. Vyplývá to z logiky hlasování," uvedl doslova