Obrázek k článku Tisíce klubů se dnes rozsvítí rudě. Na protest zve i pražské Roxy
| Redakce

Tisíce klubů se dnes rozsvítí rudě. Na protest zve i pražské Roxy

V rámci Global Action Day se dnes rozsvítí po celém světě tisíce klubů, divadel a dalších kulturních center, na které dopadla koronavirová krize.

„Kulturní sektor potřebuje v současné krizi způsobené koronavirem okamžitou podporu vlády. Té se ale v mnoha zemích světa nedostává, což přispělo ke vzniku mezinárodního hnutí #WeMakeEvents,“ uvádí Hana Makovcová z pražského klubu Roxy, který se k výzvě připojí. 

„Ve 20:00 se dnes přidá červeným světlem k tichému, pokojnému protestu. Všichni fanoušci, současní i bývalí spolupracovníci a přátelé jsou zváni, aby přišli podpořit toto legendární místo, kde se psala historie české klubové scény,“ dodává Makovcová. Klub sídlící v Dlouhé uliciprosí účastníky o dodržování rozestupů a nošení roušek. 

Podle slov ministra zdravotnictví Prymuly se vládá aktuálně chystá omezit  konání akcí ve vnitřních prostorech na deset lidí, venkovních na dvacet lidí. 

Používáme cookies abychom Vám umožnili lepší procházení stránkou. Pro více informací si přečtěte Co jsou Cookies. Pokud budete pokračovat v procházení stránek, vyjadřujete souhlas s těmito podmínkami.