Obrázek k článku Sex Pistols pálí na Rottena. „Špinavý lháři,“ opáčil zpěvák na své bývalé spoluhráče
| Ondřej Horák | Foto: Koen Suyk; Nationaal Archief, Den Haag (Wikipedia Commons)

Sex Pistols pálí na Rottena. „Špinavý lháři,“ opáčil zpěvák na své bývalé spoluhráče

Přestřelka kvůli televiznímu seriálu o kapele Sex Pistols pokračuje. Zpěvák John Lydon, známý pod pseudonymem Johnny Rotten, se nedávno ostře ohradil proti rozhodnutí soudu, podle nějž nemůže zasahovat do natáčení připravované série Pistol. Jeho bývalí spoluhárči odmítli, že by k projektu nebyl přizván, natož aby o něm nevěděl. Lydon je označil za „falešné pokrytce“.

„Navzdory komentáři, který John Lydon zveřejnil na svém webu, opakujeme, že John byl o vzniku televizní série informován. Stejně tam mu bylo několikrát nabídnuto setkání s režisérem i účast na projektu, to vše dlouhé měsíce před samotným natáčením,“ stojí ve společném prohlášení kytaristy Stevea Jonese a bubeníka Paula Cooka.
Těch se dotkla především slova, v nichž se jejich bývalý frontman označil za srdce i mozek ikonické punkové kapely. „Jsem zpěvák kapely, její skladatel, frontman, tvář, cokoliv si zamanete, jsem to já,“ napsal John Lydon. Zpěvák Sex Pistols zkompletoval již fungující sestavu v srpnu 1975.
Jones s Cookem nezpochybňují jeho přínos souboru, odmítají ale přistoupit na slova, že se všechno točilo pouze kolem něj. „Všechny klíčové písně z alba Never Mind The Bollocks napsali Paul Cook, Steve Jones, Glen Matlock a Johnny Rotten, výjimkou jsou Holidays In The Sun a Bodies, jež napsal Cook, Jones, Rotten a Vicious,“ stojí v prohlášení. 
Ve vyjádření se také uvádí, že Pistol není dokumentární snímek, nýbrž televizní série vycházející z autobiografické knihy Lonely Boy: Tales from a Sex Pistol, jíž Steve Jones vydal v roce 2016. 
John Lydon prodal svá práva na zacházení s písněmi v 90. letech, součástí této smlouvy bylo i zavedení mechanismu, který zabraňuje jednotlivým členům kapelu jít proti přání většiny. Mediální přestřelka Sex Pistols pokračuje a Lydon už stihl své bývalé kolegy nazvat „špinavými lháři“ i „falešnými pokrytci“. Na comeback Sex Pistol to dle všeho zatím nevypadá. 

O předchozím prohlášení Johna Lydona čtěte zde