Obrázek k článku Sestry se chystají pobláznit Prahu řízným punkem. Maid of Ace jsou oslavou žánru
| Lukáš Rešl | Foto: Rock Café

Sestry se chystají pobláznit Prahu řízným punkem. Maid of Ace jsou oslavou žánru

Jsou čtyři sestry a spojuje je vášeň k punku! Britská skupina Maid of Ace však není zajímavá pouze kapelním profilem, který je čistě rodinný. Tyhle čtyři holky za to totiž umí pořádně vzít a pověstné jsou svou energicky zběsilou a rychlou hrou, která má až hardcorový dosah. Atmosféru nefalšovaného punkového večírku si můžete užít již 23. srpna v pražském Rock Café, kde Maid of Ace vystoupí.

Ačkoli tahle povedená partička z Hastings svůj první koncert odehrála už v roce 2005 v pubertálním období na školní akci, první album nahrála až o necelých deset let později. Celkem má na kontě tři desky plné ryzího punku s jasným britským rukopisem, který je dán především charismatickým britským slangem zpěvačky a zároveň kytaristky Alison Cara Elliott. Zbytek sestavy tvoří její sestry Anna Coral Elliott (kytara, druhé vokály), Amy Catherine Elliott (basa, druhé vokály) a Anny Charlotte Elliott (bicí). Jak je vidno, rodiče si s vymýšlením jejich jmen příliš těžkou hlavu nedělali. Ostatně písmeno A je pro kapelu příznačné i díky oblíbenému anarchistickému znaku, který si kapela po svém upravila a využívá ho jako své logo.

Tyhle holčiny ale nejsou žádná ořezávátka. Kromě několika větších koncertů po celém světě si v roce 2015 zahráli i na slavném Glastonbury a v minulosti se objevili třeba na českém festivalu Mighty Sounds. Svůj styl sice popisují jako řízný punk rock, kytarovku ve stylu Blink-182 nebo Green Day od nich však rozhodně nečekejte. Tahle muzika je mnohem rychlejší, uječenější a také o dost špinavější. O tom vypovídají i jejich hudební klipy, které jsou plné BMX, skateboardingu, posprejovaných ulic a nemalého množství vypitých piv. Samozřejmě těch britských s minimem pěny.

Maid of Ace jsou na scéně čím dál žádanějším zbožím a vlastně se není čemu divit. Na kapelu složenou pouze ze sourozenců dnes jen zřídka narazíte, a ještě k tomu takto energickou. Údajně všechny své písně hrají naživo ještě rychleji než na nahrávkách. Fanoušci se o tom budou moci zanedlouho přesvědčit na vlastní oči. Komorní prostory pražského Rock Café jsou pro koncert Maid of Ace jako dělané a lze zde očekávat pořádnou punkovou divočinu.