Obrázek k článku Kurt Cobain v opeře. Jeho poslední dny ztvární nové představení
| Šárka Hellerová | Foto: Wiki Commons CC 4.0, Julie Kramer

Kurt Cobain v opeře. Jeho poslední dny ztvární nové představení

Královská opera v Londýně v říjnu uvede Poslední dny, adaptaci stejnojmenného filmu režiséra Guse Van Santa.

Opera bude mít premiéru letos v říjnu a stejně jako v sedmnáct let starém hraném filmu s Michaelem Pittem v hlavní roli se hlavní hrdina, volně inspirovaný Kurtem Cobainem, bude jmenovat Blake.

Představení se má dle anotace Královské opery „ponořit do trýzně, která stvořila moderní mýtus“. Kurt Cobain, zpěvák a kytarista Nirvany, spáchal sebevraždu u sebe doma v Seattlu, když mu bylo 27 let. Blakea v budoucím operním ztvárnění Cobainova příběhu „pronásledují věci, návštěvníci a vzpomínky, které ho rozptylují od jeho hlavního záměru – sebedestrukce“.

Hudbu složil rezidenční skladatel Královské opery Oliver Leith, jenž se nechal slyšet, že Nirvana je soundtrackem jeho dospívání a písničky této kapely se na kytaru učil hrát mezi prvními. „Zvuku grunge té doby hodně vděčím za to, jakým způsobem dělám hudbu – nikdy jsem ani příliš nepřemýšlel o tom, kde se vlastně vzal můj experimentální bordel a repetice.“ Režie se ujali Matt Copson a Anna Morrisey.

Trailer k filmu Last Days z roku 2005

 

Používáme cookies abychom Vám umožnili lepší procházení stránkou. Pro více informací si přečtěte Co jsou Cookies. Pokud budete pokračovat v procházení stránek, vyjadřujete souhlas s těmito podmínkami.