Obrázek k článku Ó můj bože! Adele se v novém videu zakousla do jablka hříchu
| Šárka Hellerová | Foto: Sony Music

Ó můj bože! Adele se v novém videu zakousla do jablka hříchu

Krajta, plameny, euforický tanec i kůň odráží fantazie Adele v druhém singlu z úspěšného alba 30.

Videoklip k singlu Oh My God odkazuje ke zpěvačky největšímu hitu Rolling in the Deep, zároveň působí, jako by vznikl v jiném světě. Rolling in the Deep byl vážný každým coulem, zato ve skladbě Oh My God Adele zpívá „vím, že to je špatně, ale chci se bavit“, a i když to není žádná řachanda, oproti Rolling in the Deep jde obrazově o neutuchající zábavu.

Zdánlivě jeden dlouhý záběr Adele představuje v několika inkarnacích, které jsou mimo jiné fascinující módní přehlídkou, pro niž na míru navrhli šaty mimo jiné Louis Vuitton či Vivienne Westwood.

Vnitřní touhu patnáctinásobné držitelky Grammy po zábavě v klipu zrcadlí fascinující dění, které se odehrává na malém prostoru kolem ní. Každý od vynikajících a v čase přibývajících tanečníků po velkou krajtu vypráví jiný příběh či sen, který se odehrává v její hlavě. Adele uprostřed toho všeho zpívá a vypadá božsky, a to nejen když je stylizovaná do svůdné jeptišky.

Černobílý videoklip, který by v barvě mohl působit jako divoká novocirkusová maškaráda, je v tomto provedení čistým potěšením.

Adele na něm spolupracovala s režisérem Samem Brownem, který v roce 2010 natočil zmíněný klip pro Rolling on the Deep, na což odkazují plameny i židle takřka v hlavní roli. „Znovu spolu pracovat téměř o dekádu později bylo přinejmenším nostalgické,“ napsala Adele na sociálních sítích a prozradila, že videoklip k Oh My God se natáčel v den, kdy vyšla skladba Easy On Me, první singl alba 30, a tak bylo ten den rušno.

Vzhledem k do detailu dotažené dramaturgii i estetice a gradující atmosféře klipu je překvapivé, že poté, co se v závěru Adele do neodolatelného jablka s chutí zakousne, vše neexploduje do finální extáze, ale zpěvačka se jen zvedne a ležérně odejde ze scény. Zábava proběhla a Adele odchází přemítat, čím ohromí příště.

V mezičase zpěvačka oslňuje publikum v Las Vegas, kde zahájila svou rezidenci. Do půlky dubna vystupuje každý pátek a sobotu v Colosseu v hotelu Caesars Palace.

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Adele (@adele)