Obrázek k článku Nick Cave s The Bad Seeds zahraje na Metronome Prague i na Pohodě
| Šárka Hellerová | Foto: Marek Musil

Nick Cave s The Bad Seeds zahraje na Metronome Prague i na Pohodě

Australský hudebník se místo zrušeného koncertu v O2 aréně publiku představí v červnu 2022 na pražském Výstavišti. Jako headlinera ho potvrdili i pořadatelé slovenské Pohody, kde zahraje mezi 7. a 9. červencem 2022.

Novinka o účasti australského hudebníka přichází poté, co Metronome Prague potvrdil, že svá vystoupení opakovaně přislíbili americký zpěvák, textař a několikanásobný držitel Grammy Beck i londýnské alt-popové duo Oh-Wonder. 

Pátý ročník Metronome Prague sice přijde stejně jako většina světových festivalů o dva roky později, než byl původně naplánován, zato se v roce 2022 vrátí ve velkém stylu.

Nick Cave festivalovým vystoupením naváže na sérii tuzemských koncertů, která se k radosti českého publika táhne již od devadesátých let. Od těch nezapomenutelných vyprodaných v letech 1992 a 1993 v pražské Lucerně, po nedávnou O2 arenu. Australský hudebník nikdy příliš nezahálel, nyní ovšem přijíždí v době, kdy v posledních třech letech nahrál tři působivá a velmi rozdílná alba.  

Před dvěma lety se svou kapelou The Bad Seeds vydal album Ghosteen, vloni následovalo komorní album Idiot Prayer – Nick Cave Alone at Alexandra Palace. Sám s pianem nahrál skladby od raných Bad Seeds a Grindermana po novinky z Ghosteen. Letos fanoušky překvapil další deskou. S Warrenem Ellisem, dlouhodobým členem The Bad Seeds ji nahrál během lockdownu a jde o první album, které společně vydali jako duo. Nick Cave Carnage popsal jako brutální, ale velmi krásnou nahrávku vnořenou ve společné katastrofě.

„Slíbili jsme hudebním příznivcům, že Metronome Prague 2022 bude. Slíbili jsme všem trpělivým držitelům vstupenek velké překvapení. Věřím, že stejně jako my mají z této novinky velkou radost. Účast Becka a Nicka Cavea na programu jedné akce, to je vskutku raritní hudební událost,“ říká jeden z producentů festivalu David Gaydečka. „Nyní přidáváme do prodeje další avšak kapacitou omezený počet cenově zvýhodněných vstupenek na celou akci. Vedle hudebního programu mohu již nyní garantovat, že všechny koncerty proběhnou ve velice exkluzivním a komfortním areálu aktuálně renovovaného pražského Výstaviště. Jsem rád, že se máme konečně na co těšit!“

Metronome Prague se koná 23. - 25. června. 2022

Předprodej vstupenek a aktuální info na www.metronome.cz