Obrázek k článku Yzo k rekordu Slavíky nepotřebuje. Potunil v garáži třetí mixtape?
| Dód | Foto: Milion Plus Entertainment

Yzo k rekordu Slavíky nepotřebuje. Potunil v garáži třetí mixtape?

Yzo a crew Milion Plus Entertainment, která čím dál víc podobá západním all-stars stájím umělců a továrně na zábavu a sny, sice letos neovládla mediálně exponovanou anketu Zlatý slavík. Zato na streamovacích platformách a sociálních sítích stále láme posluchačské a divácké rekordy.

Nová žánrová kategorie Českého Slavíka 21 „Hiphop a Rap“ a celá soutěž jsou pro fanoušky M+ nejspíš jen nějakým reliktem populární zábavy minulosti. Zato nový videoklip přední tváře Milion Plus Yzomandiase publikum vyneslo během šestnácti hodin k 200 tisícům views a na přední místa YouTube trendů a potvrdilo tím, že v tomhle žánru se popularita odráží jinde než na Slavících. 

Estetika, která je v každém klipu Yzomandiase velmi podstatnou a proměnlivou složkou, zde ve srovnání s klipy z minulosti s velkolepou produkcí a hereckými scénami (Rodinnej typ, Melanž), pokulhává. Drahá, rychlá a neony podsvícená auta v nočním závodě, tři verze Yza v tuningové garáži a záběry z oploceného hřiště plného posilujících lidí asociují obrazy z hiphopových klipů krátce po začátku milénia. V tomto případě však z vizuálu ani textu písně nelze jasně rozklíčovat, nakolik je obojí myšleno sebeironicky a nakolik vážně. Stejně jako u většiny písní rappera z nejmladší generace tvůrců rapu v Čechách jsou ústředním motivem peníze a jejich tok. 

Yzomandias již letos vydal své loňské album Prozyum v rozšířené verzi „director´s cut“. Má podobu dvojité LP desky s CD, která obsahuje remixy a bonusové tracky. Že se nejednalo o poslední letošní release je zřejmé z otázky, již Yzomandias na závěr čerstvého klipu klade posluchačům a možná i sám sobě: „Kdy Vyjde Yzomandias II?“

Vzhledem k tomu, že v jeho diskografii neexistuje titul s názvem „Yzomandas I“ mohlo by někoho napadnout, zda třeba nemyslí druhou verzi sebe samotného. Nejspíš se ale bude jednat, stejně jako v případě části textu nového singlu, o referenci na jeho slavný mixtape z roku 2019 s názvem „J. EDEN DVA“, jehož pokračování nejspíš ještě letos vydá dle některých indicií pod názvem J.Eden Dva Tři.

Český rap se má opět na co těšit!