Obrázek k článku Vladimír Mišík znovu vede hitparádu. Špatně vylisované vinyly lze reklamovat
| Šárka Hellerová | Foto: Zuzana Bönisch

Vladimír Mišík znovu vede hitparádu. Špatně vylisované vinyly lze reklamovat

Album Noční obraz Vladimíra Mišíka bezprostředně po svém vydání zamířilo na první místo albové hitparády. Na prvním místě je, přestože není k dispozici ve streamingu. Rappery předstihl i soundtrack k dokumentu o Karlu Gottovi.

Mišík aktuálně okupuje vrchol žebříčku spolu s druhým Karlem Gottem, tedy soundtrackem k filmu Karel. Na paty jim šlapou Nik Tendo, Viktor Sheen a Samey.

Dvojalbum Karel, s písněmi z dokumentu kameramana Jana Malíře a režisérky Olgy Malířové Špátové, vyšlo již 1. října. Na druhé místo albové hitparády se dostalo v týdnu, kdy snímek vstoupil do kin. Snímek po svém nasazení suverénně ovládl návštěvnost kin, není tedy divu, že se i soundtrack se těší dobrým prodejům.

V případě Nočního obrazu Vladimíra Mišíka se zase diskutuje o tom, zda se album prodává dobře díky, a nebo spíš navzdory tomu, že není na streamovacích platformách. Jistě se tak ale děje především proto, že navazuje na vynikající a velmi úspěšnou předchozí Mišíkovo desku Jednou tě potkám. A rychle se rozšířilo, že nové album, které zdobí řada domácích i zahraničních hostů, je víc než jen důstojným pokračováním nahrávky, která posbírala šest Andělů. „Vladimír Mišík na novém albu rekapituluje, fantazíruje, občas se i zasní, především si ale ze sebe dokáže udělat legraci. Čtyřiasedmdesátiletý muzikant líčí podzim života s takovým šarmem, že se na něj člověk snad i těšil,“ napsal například v recenzi Headlineru Ondřej Horák s tím, že lepší desku Mišík ani natočit nemohl.

Výměna pochroumaných vinylů

Pokud jste si pořídili Noční obraz na vinylu, zkontrolujte, zda je v pořádku. Ukázalo se, že část nákladu LP má bohužel křivě vylisovanou první desku, což způsobuje problémy s přehráváním. Vydavatel nyní nechává vyrobit nový náklad a bude LP držitelům vadných kusů vyměňovat. „Kdo má LP z e-shopu, dostane zprávu o výměně desky A/B e-mailem, kamenné prodejny budou desku A/B v případě reklamace vyměňovat cca za 10 dnů. Prosím vyřiďte to LP nadšencům. Nemáme z toho radost…“ uvedl s omluvou na Facebooku Petr Ostrouchov z Animal Music.

Čtěte titulní rozhovor s Vladimírem Mišíkem, který do říjnového Headlineru pořídil Honza Vedral