Obrázek k článku Kapela Jelen vydala videoklip k písni o nevratných chybách. Vyráží na turné
| Šárka Hellerová | Foto: Radek Kudláček

Kapela Jelen vydala videoklip k písni o nevratných chybách. Vyráží na turné

Skupina Jelen, která za loňské album Věci a sny obdržela tři nominace na Cenu Anděl, vydává lyric video k singlu Někde kolem. Začátkem března vyráží na turné a 10. dubna se uskuteční speciální koncert v O2 universu.

Třetí album kapely přineslo její dosud největší rádiové hity Jediný co chci a Zůstaň ještě jednu noc, které navázaly na někdejší úspěch skladby Magdaléna a dalších. Kapela se bohužel kvůli pandemii ale nedostala k tomu, aby nové písničky řádně koncertně prověřila. „Je nám líto, že jsme nemohli absolvovat regulérní turné k našemu novému albu, ale věříme že letošní léto už si konečně užijeme naplno. Vše by se mělo odrazit od našeho přeloženého koncertu v O2 universum,“ říká zakládající člen skupiny baskytarista Ondřej Málek.

„Věci a sny jsou deskou o koncích, o rozchodech a hlavně o loučení. Loučení je přítomno v různých podobách snad v každé písni,“ napsal v recenzi na desku Josef Vlček s tím, že ne nadarmo se poslední skladba jmenuje Rozlučková. „A už v první písni Někde kolem potkáváme opilého vypravěče, který se vyrovnává s odchodem svého milovaného ženského elementu: „Jestli jsi ještě někde kolem, / prosím vrať se, ať ti můžu sbohem dát, / ležím pod kuchyňským stolem / a už nemám sílu po dvacátý vstát.“

Kouzlo Věcí a snů je podle Vlčka v tom, že přes všechna smutná témata, o nichž Jeleni tentokrát hrají a zpívají, nejde o tragická poselství. „Sladký pocit z bolesti, tak by se album také mohlo jmenovat,“ myslí si Vlček. „Někde vzadu neustále rezonuje pozitivní tón životní energie, která to všechno hořké překonává a uznává, že všechny konce měly svůj krásný začátek, který bychom z paměti neměli vymazávat, a že kdyby nebylo bolesti, nebylo by ani radosti.“ Souzní tak s frontmanem Jelenu Jindrou Polákem, který v rozhovoru pro Headliner prozradil, že si oblíbil rčení, že jeho kapela hraje vesele o smutných věcech.

„Je to můj nejoblíbenější song z alba. Přál bych si, aby v posluchači vyvolal až filmovou představu. Je o tom, co každý normální kluk nebo chlap nejspíš zažil. Když ve vztahu, na kterém Vám záleží, uděláte nevratnou chybu. Když jste na dně, vše si uvědomíte a hledáte jakýkoliv náznak naděje k cestě zpátky,“ říká Polák, jenž je autorem skladby. Lyric video k písni Někdy kolem je vzpomínkou na streamovaný koncert, který skupina podnikla v Loftu Bubny u příležitosti nového alba.

Používáme cookies abychom Vám umožnili lepší procházení stránkou. Pro více informací si přečtěte Co jsou Cookies. Pokud budete pokračovat v procházení stránek, vyjadřujete souhlas s těmito podmínkami.