Obrázek k článku Glosa: Je Josh Homme špatný otec? Nesmí se přiblížit k dceři
| Jarda Konáš | Foto: Rama (Wikipedia Commons)

Glosa: Je Josh Homme špatný otec? Nesmí se přiblížit k dceři

Frontman kapely Queens of the Stone Age má zakázáno přiblížit se k dceři, stejný zákaz vztahující se na jeho dva syny soud zamítl.

Násilí na dětech je příšerná věc, ale když se děti stanou nástrojem pomsty rodičů, je to možná ještě horší. Své o tom ví Josh Homme, který si nyní prochází sérií soudních tahanic a nařízení se svou bývalou ženou Brody Dalle. Jádrem jejich sporu jsou tři děti, patnáctiletá Camille, desetiletý Orrin a pětiletý Wolf.

Soudce v kalifornské Santa Monice minulý týden zakázal Hommovi přiblížit se k dceři na sto yardů, informoval mimo jiné magazín NME. Jde o nařízení dočasné, dokud se exmanželé nesejdou u regulérního soudního procesu za pár týdnů.

Camille obvinila otce ze špatného chování, údajně se dopouštěl „fyzického i psychického týrání cvrnkáním do uší, zesměšňováním, výhrůžkami jejich matce a jejímu příteli a osaháváním chlapců na intimních partiích.“

Zdánlivě jasně vyznívající kauzu ale soud bude nejspíš rozmotávat mnohem déle, neboť půjde spíš o při mezi oběma rodiči než případ násilí na dětech. Brody Dalle se s Hommem rozvedla předloni, obvinila jej z alkoholismu a užívání drog. Homme šel sice na odvykačku, ale po ní následovalo kolečko sporů a tahanic, kdy soud na střídačku dával za pravdu jedné či druhé straně. A to se týká i aktuální situace: zatímco k dceři zakázal Hommovi soud přístup, své dva syny může dál vídat, neboť návrh na jejich odstřižení od otce obhajoba úspěšně u soudu napadla jako snahu Brody Dalle pomstít se bývalému manželovi.

Případ zamotává i fakt, že pouhý týden před zákazem kontaktu s dcerou Homme se svými právníky podal k soudu na Brody Dalle stížnost kvůli porušování střídavé péče. „Brody Dalle odmítá svěřovat děti na domluvenou dobu, vyzvedává je předčasně ze školy a ignoruje jejich potřeby,“ napsal Homme soudu. Tenhle spor bude nejspíš ještě zdlouhavý a nepříjemný pro všechny zúčastněné.