Obrázek k článku Hvězdy korejského popu míří do Prahy. Chystá se první zdejší K-POP festival
| Šárka Hellerová | Foto: Starship Entertainment

Hvězdy korejského popu míří do Prahy. Chystá se první zdejší K-POP festival

V pražské O2 areně se 6. října uskuteční festival zaměřený nejen na fenomén jihokorejské populární hudby, ale tamější kultury obecně.

První ročník akce nazvané K-POP festival Prague 2023 uvítá vystoupení chlapeckých skupin Monsta X, Cravity a AB6IX. Další jména line-upu pořadatelé zveřejní později. Koncerty bude uvádět Dominika Hašková z We Are Domi. „Když mi můj bratr představil několik kapel z asijského prostředí, okamžitě mě velmi zaujala hudba, móda a velmi cool a chytlavé choreografie především v k-popu,“ říká o svém vztahu k žánru zpěvačka, kterou v moderaci podpoří kolega z Jižní Koreje.

K-POP festival Prague 2023 je první větší zdější akce pro fanoušky žánru, který v čele s BTS, kteří se před třemi lety stali vůbec nejúspěšnější kapelou, v posledních letech neustále sílí a mění globální trh. Jihokorejský hudební trh je specifickou scénou, kterou spravuje několik korejských firem, jež se orientují na Západ. „Většinu z předních uskupení tohoto žánru, jež trendují v žebříčcích hitparád a poslouchají je miliony mladých posluchačů po celém světě, fakticky vytváří jejich vydavatelé,“ psali jsme o K-Popu před dvěma lety a platí to stále. Včetně permanentní pozornosti, kterou tento exportní produkt přitahuje.

Skupina Monsta-X vznikla v roce 2015