Obrázek k článku Zcela přerušit koncert v Central Parku hurikán Henri nedokázal. The Killers zahráli přes FaceTime
| Šárka Hellerová

Zcela přerušit koncert v Central Parku hurikán Henri nedokázal. The Killers zahráli přes FaceTime

Měla to být velkolepá oslava návratu New York City k životu. Koncert pro šedesát tisíc lidí, na němž měla vystoupit působivá řada amerických umělců včetně Bruce Springsteena, byl bohužel po třech hodinách, ještě před nástupem headlinerů, ukončen kvůli silným dešťům. Vzniklo z toho několik improvizovaných představení ve vysílání CNN, jimž vévodí backstage vystoupení The Killers.

Počasí zkazilo zábavu ve chvíli, kdy byl na pódiu Barry Manilow. Šedesátitisícové publikum se tou dobou ještě těšilo mimo jiné na vystoupení Bruce Springsteena, Paula Simona, Patti Smith, Elvise Costella a The Killers. Na obrazovkách se místo svých hvězd dočkali instrukce, ať zachovají klid, postupují k východům a vyhledají úkryt. Koncert, který přenášela CNN v tu chvíli ovšem zcela neskončil. Nejprve Barry Manilow zavolal do studia a po telefonu zazpíval píseň I Made It Through the Rain. Moderátor CNN Anderson Cooper pak pokračoval v telefoních rozhovorech s umělci. „Měli jsme v plánu zazpívat píseň Because The Night s Brucem Springsteenem, to udělá lidem vždy velkou radost,“ uvedla například Patti Smith, která upozornila, že i když nyní slavíme, svět se potýká s řadou dalších problémů.

O vrchol vysílání, které táhl moderátor Cooper, jenž odmítal uvěřit, že je po všem a večírek skončil, se postarali The Killers. Přenos zajistila moderátorka Gayle King ze stanice CBC, která je mocmochodem v nahrávce i dost slyšet, přes FaceTime. Už mimo živé vysílání si The Killers akusticky zahráli ještě Read My Mind a Human.