Obrázek k článku Groove Brno oznamuje nové termíny pod širým nebem
| Redakce | Foto: Tino Kratochvil

Groove Brno oznamuje nové termíny pod širým nebem

Koncerty tří unikátních festivalových projektů, jež se loni nemohly uskutečnit, uvidí fanoušci v srpnu v rámci večerů Summer Groove Edition.

B-Side Band minulý rok představil své album Folk Swings, na němž se spojil s Jarkem Nohavicou, Vlastou Redlem, Ewou Farnou, Radkem Pastrňákem, Slávkem Janouškem, Samsonem Lenkem, Pokáčem nebo Kristýnou Daňhelovou. 24. a 25. srpna se deska, jež se minulý rok stala neprodávanější hudební novinkou na fyzickém nosiči, dočká dvojitého křtu.

Pokáč a B-Side Band - Co z tebe bude

Večer 27. srpna bude patřit Jazzové mši Jaromíra Hniličky. B-Side Band ji spolu s Komorním orchestrem Brno a sborem Ars Brunensis pod taktovkou dirigenta Dana Kalouska nahrál v její finální rozšířené podobně. Album, jež fyzicky vyšlo 3. prosince 2020 bude nyní pod názvem Missa Jazz vydáno i digitálně, a to 14. května vydaná vydavatelstvím Big Round Records prostřednictvím prestižního distributora Naxos.

Závěrečný koncert odehraje 29. srpna Roman Dragoun Projekt, jenž je návštěvníkům Groove Brno blízký, půjde už o jeho třetí zdejší koncert. Jeho předchozí vystoupení se skladbami v aranžmá pro big band, komorní orchestr a sbory měly na festivalu úspěch. I tento večer se bude křtít čerstvá nahrávka – dvojalbum, jež vyšlo letos v dubnu u příležitosti hudebníkových šedesátých pátých narozenin.

Všechny čtyři open air koncerty se konají na Biskupském dvoře v Brně.

  • 24. a 25.8. Folk Swings
  • 27.8. Jaromír Hnilička - Jazzová mše
  • 29.8. Roman Dragoun Projekt

Veškeré zakoupené vstupenky jsou platné pro nové termíny. Více informací najdete na www.groovebrno.cz