Obrázek k článku Gorillaz se vrátili na pódium a s nekonečnou řadou hostů hráli pro zdravotníky
| Šárka Hellerová

Gorillaz se vrátili na pódium a s nekonečnou řadou hostů hráli pro zdravotníky

První koncert od začátku pandemie věnovali Gorillaz pracovníkům ve zdravotnictví a jejich rodinám a rozhodně je neodbyli. Jedním z dlouhé řady hostů byl Robert Smith a kapela zahrála tři nové písně.

Show, která se konala 10. srpna, byla poděkováním zdravotníkům za jejich práci během pandemie a vstup na ni byl zdarma. Den poté kapela navázala dalším vyprodaným koncertem v londýnské O2 Areně.

Hned na začátku večera se na pódiu ukázal Robert Smith z The Cure. Zazpíval skladbu Strange Timez z loňského alba Gorillaz nazvaného Song Machine, Season One: Strange Timez. Po něm se k Damonovi Albarnovi připojili mimo jiné Peter Hook z New Order, Slaves, slowthai, Popcaan, Leee John, Fatoumata Diawara, Shaun Ryder a Rowetta, Posdunos, EARTHGANG, Little Smiz a Sweetie Irie.

V polovině setu Gorillaz představili tři nové písně. Skladbu Meanwhile, již nahráli s Jelani Blackmanem, Jimmy Jimmy, společné dílo s AJ Traceym a De Ja Vu, ve které hostuje Alicai Harley. Albarn nedávno mluvil o nových skladbách Gorillaz s karnevalovou tématikou, jež svým duchem navazují na první eponymní nahrávku, která právě slaví dvacetileté výročí. Představují podle něj příjemnou protiváhu k letošnímu albu The Nearer The Fountain. „Po dokončení téhle nahrávky jsem opravdu potřeboval něco jiného. Steelpan a Casio MT-40s jsou vždy dobrým lékem,“ řekl pro NME. Gorillaz v rpnu čekají další dva koncerty. Jeden na festivalu Boardmasters v Cornwallu, druhý na Down The Rabbit Hole v Nizozemsku.