Obrázek k článku GLOSA: Cit pro hit. Eskalující melodie novinky Måneskin vám naježí chlupy
| wlado | Foto: Sony Music

GLOSA: Cit pro hit. Eskalující melodie novinky Måneskin vám naježí chlupy

Koncem ledna vydala italská kometa Måneskin v pořadí třetí studiovou desku Rush. Ta se stala v několika zemích zlatou a v domovské Itálii dokonce platinovou. Nyní desku vydávají znovu – přeci jen Vánoce jsou za rohem a kdo by nechtěl najít pod stromečkem trochu italského rock´n´rollu…

Rush (Are You Comming?) je album doplněné o pět nových hitů. Jmenují se Honey (Are You Coming?),Trastevere, Off My Face, The Driver a Valentine. Právě k poslední písničce oblíbení Italové v listopadu vydali nový klip.

Od momentu, kdy u nás tato kapela poprvé vystoupila na festivalu Rock For People Hope 2021, ušla pořádně dlouhou cestu. Vidět to bylo i letos v květnu v Praze, když si Måneskin doslova zotročili O2 arenu. Hudebníci, kteří začínali jako buskeři (kapela hrála na italských ulicích tzv. do klobouku) dnes prostě patří mezi to nejlepší, co může evropský rock nabídnout a vypadá to, že se na starém kontinentu nehodlají zastavit a směřují dál a výš…

Video ke skladbě Valentine kapela natočila letos v Mexiku a jeho ponurou atmosféru podtrhuje černobílý obraz – Damiano, Victoria, Thomas a Ethan zde novou hrají píseň v prázdném hotelovém lobby. Za vybrnkávání kytary začne Damiano hlubším hlasem zpívat o tom, jak je nešťastný a smutný kvůli lásce – má se za to, že skladba je završením jakési trilogie písní o nešťastné múze a navazuje na písničky Coraline a Torna a casa.

Vývoj skladby nám ukazuje přesně to, v čem jsou Måneskin tak silní a proč se zástupy jejich fanoušků neustále rozrůstají. Důvodem je cit pro hit – eskalace melodie v druhé části je prostě něco, z čehož se vám budou ježit chlupy. Talent a cit pro melodii jsou tím, čím mě tihle Italové nepřestávají fascinovat a dokážu si představit, že právě Valentine bude patřit k vrcholům jejich živých vystoupení. Těch mají v kalendáři naplánováno opravdu hodně a během léta se plánují představit i na několika festivalech. Snad se poštěstí a opět zahrají i u nás.