Obrázek k článku Glastonbury zve na rodinnou dovolenou do kempu Worthy Pastures
| Šárka Hellerová

Glastonbury zve na rodinnou dovolenou do kempu Worthy Pastures

Letní dění na rodinných pastvinách by podle Emily a Michaela Eavisových mělo být letos o poznání klidnější než v době konání festivalu, přesto se farma otevírá veřejnosti.

Své stanové místo v kempu Worthy Pastures si můžete zarezervovat od soboty 1. května. Místo Kendricka Lamara, Paula McCartneyho a Taylor Swift, kteří byli plánováni na rok 2020, mají své místo v programu vašeho pobytu kromě výletů po hrabství  Somerset i procházky k růžovému hradu, včelímu úlu či soše draka. Pravidelní návštěvníci festivalu tyto atrakce možná znají, protože patří k již existujícímu inventáři farmy. Jednou týdně bude navíc zveřejněn plán dalších aktivit jako jsou jóga, malování na obličej či malování festivalových odpadkových košů.

Bookovat lze tří až pětidenní pobyty. Stany budou pro návštěvníky připravené na místě, ovšem bez jakéhokoliv vybavení. Karimatky a spacáky s sebou. Seznam doporučených položek je jinak podobný, jako byste vyráželi na festival. Jedná se o pastviny, kde se koná Glastonbury, nezapomeňte proto na holínky. Ovšem vzhledem k tomu, že se po pastviných letos neprojde tolik návštěvníku jako obvykle, klasické bahenní lázně  pravděpodobně nehrozí.

„Berte prosím na vědomí, že kemp Worthy Pastures není místo pro konání večírků. Nebude zde žádná živá muzika, soundsystémy nejsou dovoleny a po jedenácté večer není dovoleno hlučet. Přijeďte naopak za přírodou, čerstvým vzduchem, klidem a tichem,“ vyzývají organizátoři a těší se, že tým festivalu pro jednou uvítá návštěvníky ve zcela odlišné atmosféře.

Kemp Worthy Pastures bude fungovat po dobu britských letních prázdnin. Mohla by být zábava sledovat všechny ty hudební fanoušky, kteří budou chodit po pastvinách a vyprávět svým dětem příběhy o tom, co všechno zde slyšeli a zažili. Nebo možná skoro všechno...

Termín Glastonbury 2022 je 22. až 26. června. Většina lístků je od roku 2020 vyprodaná, nicméně v dubnu 2022 by se měla dostat do prodeje malá část od držitelů vstupenek, kteří si nechali za zrušený ročník vrátit peníze.

Více na https://worthypastures.com/