Obrázek k článku Fenomenální podívaná. The Beatles uvidíme v neuvěřitelném detailu
| Ondřej Horák | Ondřej Horák, foto: Disney+

Fenomenální podívaná. The Beatles uvidíme v neuvěřitelném detailu

Trailer k dokumentu Get Back, který natočil Peter Jackson o the Beatles, slibuje až neuvěřitelnou podívanou. Tak čisté a detailní záběry ikonické kapely, která se rozpadla více než před půlstoletím, svět ještě neviděl.

Kde ty filmové kotouče celou dobu ležely? Jak je možné, že vše vypadá tak skvěle? Jak to, že to nikdo nevytáhl dřív? To je jen pár z mnoha otázek, které se derou na mysl při sledování traileru k dokumentárnímu snímku Get Back, jež zobrazuje nahrávání alba Let it Be. To vydali the Beatles v květnu 1970 necelý měsíc po svém rozpadu.
Novozélandský režisér Peter Jackson strávil poslední tři roky editováním a rekonstrukcí filmového materiálu, který pořídil průkopník hudebního filmu Michael Lindsay-Hogg. Ten od poloviny 60. let točil promo materiály pro Rolling Stones i the Beatles, vydání alba Let it Be doprovodil i stejnojmenný snímek v jeho režii. Hogg natočil mezi lety 1968 a 1970 přibližně 140 hodin hrubého materiálu, z toho 55 hodin bylo po desítky let zamčeno v sejfu.
Dokumentární řada Get Back se sestává ze tří dvouhodinových snímků, které budou mít premiéru 25., 26., a 27. listopadu 2021 na kanálu Disney+. Režisér trilogie Pán prstenů svou novou sérii popisuje jako „příběh přátel a individualit“ a slibuje detailní pohled na vznik ikonických písní. To vše na pozadí společenského klimatu začátku roku 1969. 
„Během těch šesti hodin, poznáte the Beatles s intimitou, o níž jste nikdy netušili, že je vůbec možná.“ A téměř čtyřminutový trailer mu dává svým obrazem i zvukem za pravdu.