Podle aktuálního žebříčku je Noční obraz, který vyšel u vydavatelství Animal Music, stále šestým nejúspěšnějším albem v zemi. Na různých pozicích v top 5 se umisťoval přes jedenáct týdnů, přestože album nebylo k dispozici ve Spotify, Apple Music ani dalších digitálních servisech, které dnes úspěšnost v žebříčcích výrazným způsobem ovlivňují.
„Streaming je zatím nastaven špatně,“ vysvětloval tehdy vydavatel Petr Ostrouchov, proč si fanoušci musí za očekávanou novinku Vladimíra Mišíka normálně zaplatit a až dosud ji nenalezli v cloudových službách. „Spíše symbolické předplatné, které je cenou za přístup k veškeré hudbě tohoto světa, vyvolává dojem, že hudba nemá žádnou hodnotu,“ uvedl v době vydání alba ve snaze vyvolat diskusi o ceně, za kterou je dnes hudba dostupná. „Sázíme na to, že posluchače Vladimíra Mišíka osloví bohatě vypravené nosiče vinyl, CD, kazeta nebo download, jejichž nákupem je stále ještě možné podporovat hudebníky a vydavatele a umožnit tak, aby nové nahrávky vůbec vznikaly.“
Tato idealistická sázka podle všeho vyšla. Podobně jako album Druhé trávy Roberta Křesťana nebo pianistky Nikol Bókové si i deska Vladimíra Mišíka na tradičních nosičích své posluchače našla. Nyní se zatím bez jakéhokoliv prohlášení od vydavatele nebo samotného Mišíka objevila ve Spotify.
Mišíkovo album, na kterém zhudebnil především básnické texty, přitom krom úspěchu u posluchačů patří taky mezi kriticky nejlépe hodnocené nahrávky 2021. „Vladimír Mišík by vzhledem ke svému věku a zdravotnímu stavu pravděpodobně nemohl nahrát lepší album než Noční obraz, respektive lepší než dvě poslední alba. Na Nočním obrazu se nesnaží zrekonstruovat své slavné roky, ani přehnaně experimentovat. Zůstává sám sebou, což je ostatně důvod, proč už desítky let patří mezi nejpopulárnější tuzemské umělce,“ psali jsme o něm v recenzi v říjnovém Headlineru.