Obrázek k článku Čtvrteční večer ve společnosti Beth Hart, Larkin Poe a dalších hvězd BlueFestu Online

Čtvrteční večer ve společnosti Beth Hart, Larkin Poe a dalších hvězd BlueFestu Online

Rozsáhlý přenos z Lucerna Music Baru nabídne již 6. května celou řadu domácích interpretů i vystoupení zahraničních hvězd. Těšit se můžete mimo jiné na Flamengo Reunion Session & Karla Kahovce, Petra Lipu, Ivana Hlase či legendárního amerického bluesového kytaristy Waltera Trouta.

Účast již zmíněné trojice zahraničních interpretů (Walter Trout, Larkin Poe a Beth Hart) na BlueFestu online vyplývá z jejich plánovaných pražských koncertů v rámci Prague International Bluenights, které byli organizátoři nuceni kvůli pandemii přesunout. „Jsem rád, že tyto hvězdy potěší své fanoušky vystoupením, než se budou moci koncerty opět pořádat, alespoň v online podobě na tomto festivalu,“ říká ředitel pořádající agentury Liver Music Radim Svatoň. Na festivalu budou k vidění i vystoupení kapel Southern Avenue a Wille and Bandits. Díky spolupráci s šumperským festivalem Blues Alive vystoupí i američtí bluesoví muzikanti Kenny Brown a John Primer.

Album Venom & Faith od Larkin Poe bylo nominované na Grammy

Nenechte se zmást přítomností velkého množství světových hudebníků – BlueFest Online bude patřit i domácí scéně.  Dan Bárta, Tonya Graves, minus123minut, Olin Nejezchleba & Kybabu, Jan Spálený & ASPM, Vítkovo Kvarteto, The Atavists, členové skupiny ETC a další doplní svými živými vystoupeními již zmíněné interprety.

„BlueFest Online má jako hlavní cíl podpořit českou hudební scénu a zároveň potěšit fanoušky kvalitní hudby v této nelehké době. Za sekundární cíle pak považujeme podporu dalších kulturních profesí, které se na festivalu budou podílet, jakož i podporu zahraničních jmen. Cílem je samozřejmě také kulturně obohatit vyprahlou hudební scénu, potěšit nejen bluesové diváky a představit blues širší veřejnosti,“ vysvětluje Petr Pošvic, který má na starost produkci festivalu.

Přenos, moderovaný publicistou Petrem Korálem, je zdarma. Podpořit hudebníky a ostatní, kteří se na akci podílí ovšem můžete dobrovolným vstupným.

Přímý přenos festivalu BlueFest Online bude možné sledovat zdarma na na facebooku Liver Music, stránkách interpretů, mediálních partnerů včetně Headlineru, či na YouTube kanálu nástrojového partnera akce Kytary.cz.

Jméno Beth Hart se pravidelně vyskytuje nejen v nominacích na Blues Music Awards