Obrázek k článku Covid Can Eat Shit Fest na Altenburgu
| Kay Buriánek

Covid Can Eat Shit Fest na Altenburgu

Tip na dnešní večer? Na pražské lodi Altenburg 1964 vystoupí Manon Meurt, Orient, sinks, Bolehlav a Hellwana.

Magická synergie prostoru a místa. Pohyb bez mantinelů, babí léto Svobody a Umění. Plastická alternativní scéna - jedna jizva, jeden elegantní řez veden skrz ni, po povrchu i do hloubky. Bez bolesti. Tady a teď - Altenburg 1964 - to je Covid Can Eat Shit Fest 2020.

Altenburg 1964, originální místo s jemně magickou atmosférou přesně na hranici centra, periferie a Vltavy. Pražská anabáze téhle původem německé nákladní lodi je sice možná z pohledu doby stále krátká, přesto se z ní stal skoro okamžitě jakýsi statement městské nespoutanosti a dávky vzdoru, rozhodně toho proti konformitě. V době neustále se měnících pravidel, která drtí kreativitu a hudební scénu obecně, je její status vlastně tak trochu výhodou. Koncerty jsou uvnitř a nejsou uvnitř. Loď není klub. Loď je loď. Proto se kolektiv kolem Altenburgu 1964 rozhodl oslavit konec letošního léta mikro festivalem a poslat tak do vesmíru celkem jasný vzkaz:

Covid Can Eat Shit

Pět kapel, pět žánrových salt mortale, pět naprosto odlišných přístupů. Vše propojuje kvalita, neotřelost, inovace, moment překvapení, drzost a jinakost.

Manon meurt už dávno přerostli svěrací kazajku shoegaze a jsou jednou z nejzajímavějších kapel u nás,

Orient kašlou na ceny, kritiku i mantinely a jedou svou punkovou estetikou posvěcenou mantru,

sinks z Brna jsou ohlušující klaustrofobní špína i med,

Bolehlav je bolehlav, který si budete chtít nechat a

Hellwana sem spadla kdoví odkud. Téhle „plavby” nebudete litovat. Budete ji milovat. A budete toužit po další.

Více v události na Facebooku zde.