Obrázek k článku Comeback Westlife pokračuje albem Wild Dreams. Vyjde v listopadu
| Daniel Mohr | Foto: Matt Holyoak

Comeback Westlife pokračuje albem Wild Dreams. Vyjde v listopadu

Členové irského boybandu včera na svých sociálních sítích oznámili vznik nového alba s pořadovým číslem dvanáct. Ponese název Wild Dreams a spatří světlo světa už 26. listopadu. Ani na první ukázku fanoušci nemusejí dlouho čekat, neboť první singl s názvem Starlight vyšel zároveň se zprávou o desce.

Čtyřčlenná partička z Dublinu se před dvěma lety vrátila z hudebního důchodu albem Spectrum. Kapela také opět začala koncertovat a s tour nazvanou Twenty Tour objela Británii a jihovýchodní Asii. Dále měla kapela naplánováno stadiónové turné, které ale bylo kvůli pandemii přesunuto na léto příštího roku. Nyní potvrdili, že jejich comeback, které je už poosmé v jejich kariéře dostal na vrchol britské albové hitparády, není pouze jednorázovou záležitostí.

Spoluatorem Starlight je britský hudebník Tom Grennan

Kapela po úspěšném comebacku odešla od Universal Music a podepsala smlouvu s EastWest Records, které patří pod Warner Music Group. Nové album vznikalo během pandemie po různých studiích v Británii, ale také i u zpěváků doma.

K novince Westlife uvedli: „Toto album pro nás znamená víc než cokoli, co jsme dělali předtím. Bylo inspirováno výzvami, které jsme všichni překonali za posledních osmnáct měsíců. Bludiště emocí, které jsme všichni zažili během pandemie, nás přitáhlo k psaní písní a pomohlo nám vytvořit opravdu speciální album, ve kterém máme všechno, co v hudbě milujeme - má svěží pohodové skladby ve svižném tempu jako „Starlight “a také silné a upřímné balady jako „Always With Me“.

Album obsahuje jedeníct nových skladeb a čtyři bonusové živé nahrávky hitů jakou jsou Flying Without Wings, World of Our Own či Uptown Girl. Pokud se členové boybandu, jak by bylo možné usuzovat z jejich prohlášení, pustili i do autorských písní, mohl by být celkový výsledek zajímavý.