Obrázek k článku "Chceme dál rozdávat radost." Po úmrtí Honzy Kaliny vyjede na turné 99 zvířat
| boi | Foto: 100Promotion

"Chceme dál rozdávat radost." Po úmrtí Honzy Kaliny vyjede na turné 99 zvířat

Nové album kapely Sto zvířat nazvané Noční ptáci se dočká křtu i vlastního turné. Přestože frontman Honza Kalina nenadále zemřel, kapela se rozhodla odjet domluvené koncerty, na kterých mu spoluhráči vzdají poctu.

Album Noční ptáci vychází podle plánu 15. října. „Stáli jsme před nelehkou otázkou – jak vypustit nové album na svět a jak dál? Půjde to vůbec? Honzovi i Vám jsme slíbili, že desku určitě pokřtíme,“ píše kapela na sociálních sítích. Křty jsou naplánované na 7.10. v Olomouci, 13.10. v Brně a 9.11. v Praze. Na pozici zpěváka se vystřídají hosté, jejichž jméno kapela ještě nespecifikovala. Podobné to bude i na následném turné k 34 letům existence skupiny, které ponese název 99 zvířat na turné.

„Přejeme si hrát dál, rozdávat zvířecí radost a sdílet s vámi skvělou atmosféru na koncertech – ale jestli se to povede, to nevíme. O tom rozhodnete právě vy,“ vzkázala kapela fanouškům. „Pokud dorazíte na koncerty a my budeme mít pro koho hrát, pak to smysl má. My pro to uděláme všechno. Jedním jsme si jistí – Honza by si to tak přál.“

O tom nemůže být pochyb. O nové sestavě skupiny nadšeně mluvil jen pár týdnů před svým odchodem i s redakcí Headlineru. „Máme novou sestavu a mám zase pocit, že to všechno zase funguje,“ říkal během neformálního rozhovoru u příležitosti poslechu nového alba Noční ptáci, které opět stojí na Kalinových veselých melodiích a hořkosladkých textech Tomáše Belka, o kterém vždy říkal, že se mu dovede trefit texty přímo do pusy.

Honza Kalina zemřel kvůli zdravotním komplikacím náhle ve svém žižkovském bytě 18. srpna. S kapelou Sto zvířat hrál od samého začátku, i když původně na pozici bubeníka.