Obrázek k článku Benny Cristo nepostupuje do finále Eurovize. Jaké bylo jeho vystoupení?
| boi

Benny Cristo nepostupuje do finále Eurovize. Jaké bylo jeho vystoupení?

Reprezentant České republiky během semifinálového večera zazpíval píseň Omaga, kterou složil Filip Vlček z kapely John Wolfhooker.

Diváci nejsledovanější hudební show světa rozhodli o účastnících finálového večera, který odvysílá v přímém přenosu z Rotterdamu  Česká televize tuto sobotu. 

Po semifinále je jasné, že se ho nezúčastní český reprezentant Ben Cristovao. Přestože jeho vystoupení určitě patřilo k těm lepším druhého semifinálového večera, nepodařilo se mu zaujmout dostatečný počet fanoušků z okolních zemí, kteří mu mohli poslat potřebné hlasy.

Většina vystupujících nabídla uniformní taneční pop s východními vlivy nebo naopak nápodobu anglosaských vzorů. Osobitostí zaujali portugalští The Black Mamba nebo finští Blind Channel, kterým se povedlo narušit šablonovitý sound většiny účastníků. 

Eurovizi naživo sledovalo 3500 diváků, problémy s covid-19 se ovšem nevyhnuly vystupujícím. Hudební číslo islandských Daði og Gagnamagnið běželo ze záznamu ze zkoušek, protože jeden z členů formace musel do karantény. Islandské vystoupení patřilo určitě k těm nejzajímavějším a kapele vysloužilo postup do finále. 

O vzniku písně Omaga a dalších detailech ohledně příprav na Eurovizi jsme si s Benem Cristovao povídali v podcastu Headliner CZ, který si můžete připomenout zde