Obrázek k článku Co se dělo v baráku? Harry Styles uctívá absolutní osobní svobodu
| Michael Švarc | Foto: Sony Music

Co se dělo v baráku? Harry Styles uctívá absolutní osobní svobodu

Harry Styles se během pandemie neflákal. Nemohl sice vyrazit na naplánované turné, ale zato se v nucené pauze rozhodl napsat svoji třetí desku Harry’s House. Vyjde už 20. května a podle zpěváka je manifestací absolutní osobní svobody. Popisuje ji také jako cestu k hledání domova a vnitřního klidu.

Styles v několika rozhovorech uvedl, že nahrávání třetího alba bylo zatím vrcholem celé jeho hudební dráhy a poprvé cítil, že je při psaní z tvůrčího hlediska absolutně svobodný. Během pandemie měl totiž prostor k poznání sebe sama. „Nucená pauza mi dala spoustu času zamyslet se nad tím, kdo jsem a kdo chci být mimo hudební průmysl. Procházet si tímhle procesem během přípravy desky mi dalo možnost tvořit svobodně,“ uvedl zpěvák s tím, že si psaní desky ještě nikdy tak neužíval.

„Už teď vidím rozdíl. Doba, kdy vydáváte novou muziku, je obvykle trochu stresující, ale já se cítím odpočatý. Mám pocit, že jsem během nahrávání zažil spoustu skvělých věcí,“ míní Styles.

Útok na hitparády

Samotný název desky nosil britský hitmaker už nějakou chvíli v hlavě. Původně šlo o poměrně jasnou a konkrétní myšlenku domu i místa, na němž by měl stát. Postupem času však Styles zjistil, že psaní alba je spíše jakousi niternou cestou za hledáním domova a smířením se sebou samým. „Dostalo to pro mě mnoho různých významů,“ konstatuje.

O životních proměnách je koneckonců i pilotní singl As It Was, který Styles napsal jako úplně poslední skladbu z alba. Původně však měla trochu jiný nádech. „Hlavní linka byla nejdřív na piano, které jsme pak vyměnili za synťák, píseň tím dostala úplně nový život. Je jednou z mých oblíbených na desce,“ tvrdí zpěvák. „Doufám, že se bude líbit i lidem.“

Toho se Styles bát nemusí. Singl se totiž prakticky okamžitě vyšvihl na přední příčky hitparád, na první místo dosáhl v Austrálii, Rakousku, Dánsku, Velké Británii i v Americe. V českém žebříčku IFPI odstartoval na druhé pozici. V USA si ho během jediného dne přehrálo na Spotify tolik lidí, že překonal rekord písně Drivers Licence od Olivie Rodrigo.

Co dalšího Styles na albu o celkem třinácti písních chystá, se dozví posluchači už v druhé polovině května. Čeští fanoušci si pak budou moci novou desku poslechnout i na několikrát odloženém koncertu v pražské O2 areně, který se koná 15. července. V roli předskokanů se představí skvělí Wolf Alice.