Obrázek k článku Z první řady: Nevěsty v černých závojích, propojení fanoušků a tragická tečka
| Johanka Bezrová | Foto: Ameba Production

Z první řady: Nevěsty v černých závojích, propojení fanoušků a tragická tečka

Jsem napjatá jako struna! Do Čech se po deseti letech vrátila americká rocková kapela pocházející z Los Angeles - Black Veil Brides. Musím do první řady!

Už před dvěma lety měli vystupovat na festivalu Rock for People, ale kvůli pandemii koronaviru se to nezdařilo. Skoro po čtyřech letech čekání (ano, jsem dlouholetou fanynkou…) konečně nadešel den, kdy uvidím jednu ze svých oblíbených srdcových kapel naživo!

Hrají v Roxy v Dlouhé, což je samo o sobě dost výjimečné, protože obvykle v klubech nehrají. Jsou zvyklí na mnohem větší publikum. No, Praha jim musela opravdu učarovat… Ještě to nezačalo a já doufám, že je to skutečně tak a že se tu neuvidíme na posled.

Klub je narvaný k prasknutí. Po dlouhých minutách vyčkávání v davu fanoušků na podium konečně postupně vybíhají členové kapely. Nejdříve CC zasedá k bicím,  po něm Lonny bere baskytaru, pak se Jake a Jinxx ujímají kytar a Andy přibíhá k mikrofonu.

Srdce mi bije nadzvukovou rychlostí. Jsem tak natěšená, že pomalu nedokážu stát.

Kapela je sladěná, na úvod hrají píseň Faithless a já stále nemohu uvěřit, že je opravdu vidím, že opravdu existují... Poskakujeme, tančíme a zpíváme, celá BVB Army je jako jedna duše a cítíme vzájemné propojení. Ne nadarmo se říká, že hudba lidi spojuje.

Jako druhou píseň hrají Coffin následuje Crimson Skies a poté Rebel Love Song. Všechny písně znám nazpaměť stejně jako většina dalších fanoušků, naše hlasy se spojují a tvoříme skvělý doprovodný sbor.

Je skvělé, že hrají jak starší, tak nové skladby. Po oblíbených a známých písních Wake up, Scarlett Cross, All Your Hate, následuje jedna z jejich prvních skladeb Knives and Pens, pak Legacy, Fallen Angels a BVB za ohlušujícího potlesku odcházejí z pódia. Fanoušci klasicky vyvolávají kapelu zpět: „Black Veil Brides! Black Veil Brides!". Netrvá to dlouho a kapela se znovu objevuje na podiu.

Zahrají In the End a poté už definitivně odchází. CC hází paličky do davu diváků, Jake a Jinxx odhazují trsátka, jsem nadšená, nabitá pozitivní energií, sdílíme zážitek ze skvělého koncertu.

Na tento neskutečný večer jen tak nezapomenu. Roxy, jak známo, je bez signálu. Vycházím na chodník a čtu si zmeškané zprávy, v jedné z nich se píše, že moje kamarádka je po smrti. Jak příznačné. Před očima se mi mihne černý závoj a já Ti ho posílám do nebe.

Black Veil Brides
2.6. 2022, Praha, Roxy

Používáme cookies abychom Vám umožnili lepší procházení stránkou. Pro více informací si přečtěte Co jsou Cookies. Pokud budete pokračovat v procházení stránek, vyjadřujete souhlas s těmito podmínkami.